Milletin adamı hizmetin adresinde

Milletin adamı hizmetin adresinde

AK Parti Genel Başkanı Başbakan Yıldırım: Bugün tarihi bir gün. Milletin adamı, millete hizmetin adresi kurumuna, AK Parti’ye, milletin tasvibiyle bugün döndü

  • Gündem
  • Salı 03.05.2017
Başbakan Binali Yıldırım, duygusal bir konuşma ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Hoş geldiniz" dedi, özetle şunları söyledi:
TARİHİ BİR GÜN: Bugün Türk siyaseti ve demokrasisi için tarihi bir gün yaşıyoruz. Aziz milletimizin kararı doğrultusunda ülkeyi yönetenleri milletin ve siyasetin üstünde görme anlayışı artık sona ermiştir. Milletin adamı, millete hizmetin adresi kurumuna, AK Parti'ye, milletin tasvibiyle bugün dönüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, kendi kurduğunuz yuvanıza, evinize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bakarsanız ev sahibine hoş geldiniz demeye de ihtiyaç yok.
GENEL BAŞKANLIK TEKLİF EDECEĞİZ: AK Parti olarak 21 Mayıs'ta olağanüstü kongre kararı verdik. Yeni bir heyecan, yeni bir ümit, yeni bir başlangıçla Cumhurbaşkanımızı Genel Başkan olarak teklif edeceğiz. Nitekim kararı kongre delegeleri verecektir, şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
SİSTEMİ AŞAMA AŞAMA UYGULAYACAĞIZ: Bir takvim içinde aşama aşama yeni sistemi uygulamaya geçireceğiz. Demokrasimiz bütün kurumlarıyla gelişecek, birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daha da muhkem hale gelecektir. Türkiye artık dünden bugün daha güçlü, hedeflerimiz büyük.
Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından Yıldırım'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Görüşme yaklaşık 5.5 saat sürdü.
BİZE ULAŞIN