Son dakika haberi: FETÖ'nün elebaşlarından biri daha yakalandı

Geçtiğimiz günlerde iki FETÖ'cüyü yakalayan Malezya'dan bir son dakika haberi daha geldi. Malezya Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'nün elebaşları arasında gösterilen Özçelik'in ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını açıkladı.

Son dakika haberi: FETÖ'nün elebaşlarından biri daha yakalandı

Geçtiğimiz günlerde iki FETÖ'cüyü yakalayan Malezya'dan bir son dakika haberi daha geldi. Malezya Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'nün elebaşları arasında gösterilen Özçelik'in ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını açıkladı.

Malezya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşları arasında gösterilen üçüncü bir şüphelinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

"Star Malaysia" gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Malezya Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'nün elebaşları arasında gösterilen İsmet Özçelik'in ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını duyurdu. Özçelik, hafta içinde gözaltına alınan Turgay Karaman ve İhsan Aslan'ın ardından ülkede yakalanan üçüncü FETÖ mensubu oldu.

Özçelik'in dün akşam yerel saatle 17.30'da oğlu Süheyl ve kimliği açıklanmayan bir kişiyle arabasında seyir halindeyken gözaltına alındığı belirtildi.

Malezya Emniyet Müdürlüğü Özel Operasyon Birimi Müdürü Muhammed Fuzi Harun de Özçelik'in polis operasyonuyla gözaltına alındığını doğruladı.

Özçelik, aralık ayında gümrük görevlilerine karşı koyduğu gerekçesiyle Malezya polisi tarafından alıkonulmuş ve 50 gün gözaltında tutulmuştu.

EMNİYET MÜDÜRÜ'NDEN AÇIKLAMA: YENİ GÖZALTILAR OLABİLİR

Emniyet Müdürü Ebubekir, "Emniyet ve güvenlik birinci önceliğimiz. İç veya dış her türlü tehdide karşı ülkemizi koruyacağız" dedi.

Malezya'da Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) üç elebaşısının yakalanmasının ardından yeni gözaltıların olabileceği bildirildi.

Ulusal güvenliğe tehdit olarak değerlendirilen şahısların alıkonulmasının olağan olduğunu ifade eden Halit, yeni gözaltıların ihtimal dışı olmadığını söyledi.

"Emniyet ve güvenlik birinci önceliğimiz." diyen Ebubekir, "İç veya dış her türlü tehdide karşı ülkemizi koruyacağız." ifadelerini kullandı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLAMIŞTI

Halit Ebubekir, çarşamba günü yaptığı açıklamada, zanlıların ceza yasasının 130. maddesi çerçevesinde ulusal güvenliği tehdit oluşturduklarını gerekçesiyle gözaltına alındıklarını belirtmişti.

DEAŞ'A YARDIM VE YATAKLIK!

Başbakan Yardımcısı Ahmet Zahid Hamidi, Karaman ve Aslan'ın terör örgütü DEAŞ'a yardım ve yataklık şüphesiyle sorgulandıklarını, terörle mücadele birimlerinin uzun süredir telefon görüşmelerini dinlediği zanlıların Güvenlik Suçları Yasası kapsamında daha ileri soruşturma için gözaltında tutulduğunu ifade etmişti.

Karaman'ın, FETÖ ile irtibatlı bir okulda müdürlük yaptığı, Özçelik'in ise aynı okulda misafir öğretim görevlisi sıfatıyla çalıştığı belirtiliyor.

FETÖ İLE MÜCADELEDE YENİ DÖNEM

Türkiye istihbaratıyla FETÖ'nün örgütlendiği ülkelerin emniyet birimleriyle ortak yapılan operasyonlarla Fetullahçı hainlerle mücadelede yeni bir dönemin başladığı öğrenildi.

Artık FETÖ'cü hainler yurtdışında rahat hareket edemeyecek. Önümüzdeki günlerde sürpriz operasyonlarla kamuoyunda tanınmış isimlerin FETÖ operasyonları kapsamında yurtdışında gözaltına alınarak Türk emniyet yetkililerine teslim edileceği belirtiliyor.

BİZE ULAŞIN