Şehidin oğlunu yalnız bırakmadı

Şehidin oğlunu yalnız bırakmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, FETÖ’cü darbe girişiminde şehit olan Ahmet Özsoy’un oğlu Muhammed Tahsin Özsoy ve Ayşe Özçelik’in düğün törenine katıldı. Çiftin şahitliğini de Erdoğan çifti yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon yayınlarını kesmek için Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Türksat Kampüsü'ne gelen FETÖ'cü hainlere geçit vermeyen 15 Temmuz kahramanı ve şehidi Ahmet Özsoy'un oğlunu en mutlu gününde yalnız bırakmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Özsoy'un oğlu Muhammed Tahsin Özsoy ve Ayşe Özçelik'in düğün törenine katıldı. 15 Temmuz şehidi Ahmet Özsoy'un oğlu Muhammed Tahsin Özsoy, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'in kızı Ayşe Özçelik ile dün akşam dünya evine girdi. ATO Kongre Merkezi'nde düzenlenen düğünde çiftin nikahını Keçiören Belediye Bakanı Mustafa Ak kıydı. Nikah şahitliğini Erdoğan çifti yaparken, Cumhurbaşkanı Erdoğan törende şöyle konuştu: "Allah'tan her iki gencimize dünya saadeti diliyorum. Her iki aileye de rabbim yavrularının acısını göstermesin. İnşallah en kötü günleri bugünkü gibi olsun. Aynı yastıkta kocasınlar evlilik uzun bir yolculuk iyi günler var kötü günler var. Mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır. Kötü günler inşallah sabrettikçe mutluluğa dönüşür. Benim biliyorsunuz hep bir tavsiyem var. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur. Gerisi Allah Kerim. Sizler gibi iki nitelikli gencimizin nikahına şahitlik yapıyoruz. Sevgili peygamberimiz 'ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim' diyor. Onun için bu tavsiyeyi yapıyoruz. Aile cüzdanımızı da kızımıza verelim." Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün ayrıca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu ayrı ayrı kabul etti.


Ahmet Özsoy

Darbecilerin en büyük hamlesini püskürttü
TÜRKSAT Kampüsü'nde 15 Temmuz gecesi şehit düşen personel Ahmet Özsoy'un adeta bir destan yazdığı ortaya çıkmıştı. Özsoy ve ekibi 2 kepçe ve 1 itfaiye aracıyla Türksat'a giden yolu kapattı. Helikopterle Türksat'a ulaşabilen darbeciler TRT hariç tüm yayınların kapatılmasını istedi ancak personel kendilerini ustalıkla oyaladı. Darbeciler bunun üzerine boşalttıkları tesisteki büyük çanak anteni bombaladı ancak yayınlar durmadı. Bu sırada tesislere giren Özsoy ve ekibi, hainler tarafından makinelı silahlarla tarandı. Özsoy ve yanındaki ekip arkadaşı Ali Karslı şehit oldu.
BİZE ULAŞIN