Kuzey Irak'tan kaçan 5 terörist teslim oldu

Kuzey Irak'tan kaçan 5 terörist teslim oldu

Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 5 terörist, Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim oldu. Şemdinli kırsalındaki arazi aramalarında 6 tanksavar silahı ve 5 el bombası bulundu.

  • Gündem
  • Pazar 14.05.2017 13:27

Şırnak'ta 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü üyesi 5 kişi, Silopi'de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak merkezdeki operasyonda ise dört sığınakta yapılan aramalarda bir M-16 piyade tüfeği, bir tabanca, bir Jeneratör ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi, iki el yapımı patlayıcı imha edildi.

Diyarbakır-Muş-Bingöl arasındaki Şenyayla bölgesindeki operasyonda bir tabanca, bir av tüfeği, 285 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 10 tabanca fişeği, 44 av tüfeği fişeği ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalındaki arazi aramalarında ise 6 LAW tanksavar silahı ve 5 el bombası buldu.

Bitlis'in Mutki ilçesi kırsalında iki sığınak ve bir depoda çok miktarda gıda maddesi ele geçiren güvenlik güçleri, Bingöl'in Solhan ile Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçeleri kırsalındaki arazi aramalarında bölücü terör örgütüne ait çok miktarda yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirdi.

BİZE ULAŞIN