İlk görev yerinde şehit düştü

İlk görev yerinde şehit düştü

PKK’lı teröristler, Sümela Manastırı’nın yakınında devriyedeki jandarmaya haince pusu kurdu. Güvenlik güçleriyle teröristler arasındaki çatışmada Uzman Onbaşı Osmangazi Çetingöz şehit oldu

AĞIR DARBE YİYEN PKK, MAÇKA'DA JANDARMAYA SALDIRDI

Yurt genelinde ağır kayıplar veren terör örgütü PKK, Trabzon'da jandarmayı hedef aldı. Maçka'da, tarihi Sümela Manastrı'nın bulunduğu Karaağaç Yaylası mevkisinde jandarmayı hedef alan hainler, Kocaelili Uzman Onbaşı Osmangazi Çetingöz'ü (24) şehit etti. Dün sabah yaşanan çatışma sonrası yayla giriş ve çıkışlara kapatıldı, bölgeye diğer illerden de takviye birlikler sevk edildi. Bölgede geniş çaplı operasyon sürüyor. Şehidin Kocaeli'ndeki ailesine acı haberi ise yetkililer verdi. Şehidin cenazesi Trabzon'da düzenlenen askeri törenin ardından memleketi Yozgat'a uğurlandı. Acılı baba Kerim Çetingöz, "Osmangaziler biter sanmasınlar, bir Osmangazi ölür, bin Osmangazi doğar" dedi. Şehidin 2 Mayıs'ta nişanlandığı öğrenildi.


Şehit, Osmangazi Çetingöz'ün son mesajı.HAİNLER ORADA BARINAMIYOR
Terör örgütü PKK "her yerde varım" mesajı vermek için Karadeniz'de yuvalanmak istiyor. 1997'den itibaren bölgede eylemlere başlayan terör örgütü Karadeniz'e sızmak için Tunceli-Gümüşhane-Ordu hattını kullanıyor. Bölgede barınamadığı için kırsalda tekli ya da üçlü gruplar halinde faaliyet yürütüyor.
BİZE ULAŞIN