‘Mega köy’ İzmir 3 gündür susuz

‘Mega köy’ İzmir 3 gündür susuz

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZSU ekipleri, Tahtalı Barajı’ndaki arızayı gideremedi, kentin büyük bölümü 3 gün susuz kaldı. Çağ dışı görüntüler ortaya çıktı

İzmir'in içme suyu ihtiyacının yaklaşık yüzde 40'ını sağlayan Tahtalı Barajı isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle Gaziemir ile Buca ilçelerinin tamamına, Karabağlar'ın ise bir kısmına 3 gün su verilemedi. İhtiyaçlarını tankerlerden veya ambalajlı su satın alarak karşılayan vatandaşlar CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na isyan etti. Karabağlar Özgür Mahallesi sakinleri ise eylem yapıp ellerindeki boş pet şişeleri birbirine vurarak, "su" diye bağırdı. Muhtar Erdoğan Kalkan, yetkililerin su kesintisini kendilerine bildirmediğini söyleyerek, "Kesintiyi mahalle sakinlerinden öğrendik. Aziz Kocaoğlu'na seslenmek istiyorum. Gelsin mahallede vatandaşını dinlesin. İzmir halkından özür dilemesini istiyorum. Biz 80'li yıllara gitmek istemiyoruz" dedi. Mevlüde Şaşı (44) "Yardım istemiyoruz, sadece hakkımız olan suyu istiyoruz" derken, 4 ay önce doğum yapan Havva Şahin (32), "Rezillik içindeyiz" ifadesini kullandı.

İZSU'NUN ACİZLİĞİ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan yaşananları, "Türkiye'nin en pahalı suyunu satan İZSU'nun acizliği" diyerek özetledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal medyada da alay konusu oldu. İşte yorumlar:
Göbel: 5 damacana su aldık. İçme suyu ile yıkanıyoruz. Böyle lüks İstanbul'da yok. Ne kadar nankörsünüz. Hizmet anlayışınız sıfır.
Nuri: Benim bir önerim var. Herkes tuvalet ihtiyacını gidip İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bahçesinde gidersin. Evlerimiz lağım kokmaya başladı.
Mevlüt Demirtürk: İzmir deyince akan sular durur. Su gibi 'Aziz' ol İzmir.


Sosyal medyadaki paylaşımlarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de dalga geçildi.

AK PARTİLİ BELEDİYE SU DAĞITTI
AK Partili Menderes Belediyesi, su kesintisi yaşanan CHP'li ilçelerde tankerle su dağıttı. Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Suların kesik olduğu ilçelere, 5 tankerle su götürüyoruz. Sorunu görmezden gelemezdik. Sonuçta ortada insani bir durum var. Sorun giderilinceye kadar Menderes Belediyesi vatandaşın yanında olacak. Bizim için halka hizmet Hakk'a hizmettir" dedi.
BİZE ULAŞIN