Şırnak'ta şehit düşen 6 askerin cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumunda

Şırnak'ta düşen askeri helikopterde şehit olan 13 askerden, aralarında 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydın'ın da bulunduğu 6 askerin cenazesi, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumuna getirildi.

Şırnak'ta şehit düşen 6 askerin cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumunda

Şırnak'ta düşen askeri helikopterde şehit olan 13 askerden aralarında 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın da bulunduğu 6 askerin cenazesi, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumuna getirildi.

Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığı'ndan kalkan ve kısa bir süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılması sonucu düşen helikopterde şehit olan 13 askerden, Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemirkol, Yüzbaşı İlker Acar, Pilot Üsteğmen Aldülmüttalip Kesikbaş, Teknik Başçavuş Fevzi Kıral ve Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar'ın otopsi işlemleri Ankara Adli Tıp Kurumunda başladı.

Otopsi işlemlerinin ardından şehitlerin cenazeleri defnedilmek üzere memleketlerine gönderilecek. Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın ve Albay Oğuzhan Küçükdemirkol Ankara'da, Yüzbaşı İlker Acar Balıkesir'de, Pilot Üsteğmen Aldülmüttalip Kesikbaş ve Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar Amasya'da, Teknik Başçavuş Fevzi Kıral Manisa'nın Akhisar ilçesinde toprağa verilecek.

Taziye çadırı kuruldu

Bu arada, Ankara Adli Tıp Kurumunun otoparkına, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından şehit yakınları için taziye çadırı kuruldu.

BİZE ULAŞIN