Şırnak şehitlerine veda

Şırnak'taki helikopter kazasında şehit olan 13 askerden 5'i memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı. Ankara, İstanbul, Amasya ve Balıkesir'deki törenlere devletin zirvesi katıldı.

Şırnak şehitlerine veda

Şırnak'ta helikopter kazasında şehit olan Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker için Çatalca'daki Nakkaş köyünde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan cenaze töreni sonrası şehit ailesine taziyelerini iletti.

Şehit Albay Peker, cenazesi Çatalca Nakkaş Köyü Camii'nde cuma namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra köy mezarlığında toprağa verildi.

ŞIRNAK ŞEHİTLERİNE VEDA

ALBAY KÜÇÜKDEMİRKOL'UN CENAZE NAMAZI ANKARA'DA KILINDI

Şırnak'taki helikopter kazasında şehit düşen Albay Küçükdemirkol için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı tören sonrası, şehidin naaşı toprağa verilmek üzere Cebeci Askeri Şehitliği'ne götürüldü.

Şehidin annesi Muazzez, eşi Yasemin, kızı Zeynep, oğlu Gökhan Küçükdemirkol ve yakınları tören öncesi cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

ANNESİ TEKERLEKLİ SEDYE İLE OĞLU ASKER SELAMI İLE UĞURLADI

Şehit Albay Oğuzhan Küçükdemirkol'un şehitliğe uğurlanması sırasında ise duygusal anlar yaşandı. Rahatsızlığı nedeniyle uğurlamaya tekerlekli sedye ile katılan şehidin annesi Muazzez Küçükdemirkol, "oğlum beni bırakıp nereye gidiyorsun" diye gözyaşı döktü.

Şehidin 6 yaşındaki oğlu Gökhan ise şehit babasını asker selamı ile uğurladı.

PİLOT ÜSTEĞMEN KESİKBAŞ İLE UZMAN ÇAVUŞ İNCEKAR'IN CENAZELERİ AMASYA'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Pilot Üsteğmen Kesikbaş ile Piyade Uzman Çavuş İncekar'ın cenazeleri, memleketleri Amasya'nın Merzifon ilçesinde toprağa verildi. Cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Kaynak da katıldı

CENAZE ÖNCE BABAEVİNE GETİRİLDİ

Merzifon Devlet Hastanesi morgundan alınan Kesikbaş'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, Bahçelievler Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Helallik alınıp dua edilmesinin ardından şehidin cenazesi, törenin yapılacağı Paşa Camisi'ne götürüldü.

"SANA SÖZ VERDİM AĞLAMAYACAĞIM"

Törende güçlükle ayakta durabilen anne Halime Kesikbaş, "Sana söz verdim oğul, ağlamayacağım, hainleri sevindirmeyeceğim." dedi. Şehidin 8 aylık hamile eşi Gizem Kesikbaş da eşinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Şehit İncekar'ın cenazesi de Merzifon Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Tekke Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü. Helallik alınmasının ardından şehidin naaşı, Merzifon Belediyesine ait cenaze nakil aracıyla törenin düzenleneceği Paşa Camisi'ne getirildi.

BAŞÇAVUŞ FEVZİ KIRAL AKHİSAR'DA TÖRENLE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şırnak'taki helikopter kazasında şehit olan Tekniker Başçavuş Fevzi Kıral memleketi Akhisar'da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Şehidin naaşı Akhisar Cemevi önüne getirildi. Okunan özgeçmişinin ardından İzmir Aliağa cemevinden gelen dede Gökmen Savak cenaze namazı kıldırdı.

Tören sırasında şehidin annesi Nurdan, babası Sabri, eşi Nirgül, kızları Sude Nur ile Zehra ve ağabeyi Yüzbaşı Hürşehit Kıral, tabuta asker selamı verdi, birlikte tabuta sarılıp şehidin fotoğrafını öptüler.

Şehit için dökülen gözyaşı ve yakılan ağıtlar törene katılanları da ağlattı.

Şehidin naaşı kılınan namazın ardından omuzlarda taşınarak cenaze aracına konuldu.

Ailesinin evinin önüne götürülerek helallik alınan Kıral'ın cenazesi, Beyoba mezarlığında dualarla toprağa verildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınları, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Tugay Komutanı Piyade Albay Şefik Güvenç, Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Manisa milletvekilleri Uğur Aydemir, Tur Yıldız Biçer, Mazlum Nurlu, Erkan Akçay, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç,

BİZE ULAŞIN