Adliye atölyesinden 15 Temmuz çalışması

Adliye atölyesinden 15 Temmuz çalışması
Adana'da, bir ağaç oyma dükkanında gördüğü ürünlerden etkilenerek, küçük yaştan beri yaptığı kara kalem çalışmalarını 3 boyutlu oymaya dönüştüren Turan Düğer, bandrolsüz yayın satışı suçundan cezaevine girdi. Son 1 yılı denetimli serbestlik tedbirine çevrilince, hükümlülerin topluma kazandırılması, sosyal faaliyette bulunmalarına yönelik çalışmalar kapsamında 'Ben De Varım' projesine katılan Düğer, mobilya atölyesinde eğitim alarak, ağaç oyma çalışmalarına başladı. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, atölye ziyareti sırasında eserlerini çok beğenince, Düğer kendi mobilyasını üreten Adana Adliyesi'nin atölyesinde çalışmaya başladı.

HALK DİRENİŞİNİ YANSITTI
Düğer, Başsavcı Ali Yeldan'ın isteği üzerine 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin de iki eser yaptı. Düğer, tablonun birinde Türkiye haritası önünde, sırtında Türk bayrağıyla duran bir kişinin tank, helikopter ve uçaklara karşı duruşunu yansıttı. Düğer, diğerinde ise İstanbul'daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ellerinde Türk bayrağı olan vatandaşların işgalci askerlere direnişini anlattı.

BAŞSAVCIDAN TEŞEKKÜR
Başsavcı Yeldan yapılan eserlerin vatansever direnişi yansıtması açısından çok anlamlı olduğunu belirterek, "Hükümlümüze teşekkür ediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN