Erzincan'daki çatışmayı özel görev kuvveti gerçekleştirdi

Erzincan'ın Kemah ilçesinde, bir kadın teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonun Erzincan ve Erzurum'dan giden iki timden oluşan özel görev kuvvetinin gerçekleştirdiği bildirildi.

Erzincan'daki çatışmayı özel görev kuvveti gerçekleştirdi

Erzincan Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte terör unsurlarının bulunmasına yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı.

Bu kapsamda Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen "Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül 17-18" operasyonu düzenlendiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Erzincan İl Jandarma Komutanlığı Tem Şube Müdürlüğü, Erzincan Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ve Erzurum Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığındaki iki timden oluşan özel görev kuvvetinin, 4 Haziran'da Kemah kırsalı mevkisine olan intikali sırasında 5 bölücü terör örgütü mensubu ile temas sağlanmıştır. Sağlanan temas neticesinde herhangi bir zayiat meydana gelmemiş, bir kadın bölücü terör örgütü mensubu terörist silah ve teçhizatı ile ölü olarak etkisiz hale getirilmiştir."

Öte yandan, jandarma ve komando timlerinin kaçan diğer teröristleri yakalamak için başlattığı operasyonun sürdüğü öğrenildi.

- Olay

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Erzincan Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ile Erzurum Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı timleri, kentin Kemah ilçesinde dün teröristlere yönelik arama tarama faaliyeti başlatmıştı.

İlçenin Dereköy köyü kırsalında yürütülen çalışmalar sırasında güvenlik güçleri, gece saatlerinde 5 teröristle karşılaşmış, güvenlik güçlerinin "Dur" ihtarına ateşle karşılık veren teröristlerle çıkan çatışmada bir kadın terörist öldürülmüştü.

Etkisiz hale getirilen kadın teröristin üzerindeki kalaşnikof piyade tüfeği, telsiz ve el bombası ve çeşitli malzemeleri de ele geçirilmişti.

BİZE ULAŞIN