MHP Lideri Bahçeli'den flaş Katar yorumu

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Almanya'nın İncirlik'ten çıkıyoruz' açıklamalarına "Alman askerleri bu hafta veya gelecek hafta çekilecekmiş. Durduğunuz kabahat, hepinize uğurlar olsun. Yetmezse Konya'dan da tası tarağı toplar en yakın zamanda Ürdün'e mi gidiyorsunuz, Fizan'a mı gidiyorsunuz, ardınıza bakmadan çeker gidersiniz" şeklinde tepki gösterdi. Bahçeli, Katar kriziyle ilgili şunları kaydetti: Günlerdir tırmanan kriz Katar'ın ablukaya alınmasıyla farklı bir boyuta ulaşmıştır. Trump ziyaretinin ardından bunların yaşanması etraflıca değerlendirilmelidir. ABD Başkanı'nın kılıç dansı, silah anlaşması dileğim odur ki, tüm Ortadoğu'ya daha şiddetli dönmesin. Türkiye diyalog önerisinde bulunmuştur. Bu öneri yerinde ve önemlidir.

MHP Lideri Bahçeli'den flaş Katar yorumu

Bahçeli'nin grup konuşmasından önemli başlıklar söyle:

Türkiye'yi hedef alan oyunların varlığı ortadadır. Terörizm vasıtasıyla ülkemizi köşeye sıkıştırmak isteyen karanlık çevreler faaliyetlerini ilerletmişlerdir. Terör bumerang gibidir, destekçilerini eninde sonunda çarpacaktır. Terör demek canilik demek. Terörün dini, milliyeti, kimliği ve bahanesi yoktur. İnsan her yerde insan terör her yerde terördür. Terörizm laneti dürüst bir şekilde ele alınmazsa önümüzdeki dönemde daha fazla kan akacaktır. Yalnızca Londra'daki teröre değil dünyada faal halde bulunan terör örgütlerine YETER deme vakti gelmiştir. Ya başaracağız ya da hep birlikte kaybetmeye mahkum olacağız.

EĞER YENİ BİR DARBE TEŞEBBÜSÜ OLURSA...

Pensilvanya'dan talimat alan barbarlar cezaevindedir. Suç bellidir, suçlu bellidir. FETÖ'cü darbeciler mahkemelerde inkarla meşguldur. Birisi diyor ki 'darbe girişiminden haberim yok, torunlarımı özlediğim için Ankara'ya geldim' Yalana sapmadık kimse kalmamıştır. Darbeciler konuştukça şehitlerimizin kemikleri sızlamıştır. Süreç uzadıkça ihanet savsamakta somut deliller yara almaktadır. Eğer yeni bir darbe teşebbüsü olursa, eğer buna kalkışan olursa, böylesi bir ihanete yeltenen çıkarsa, bilsinler ki bu aziz topraklarda gömülecek ne bir yer ne de cesedinin başına dikilecek bir mezar taşı bulamayacaktır

"ALMANYA DAMGALI HAİNLERİ GÖRMÜYOR"

Doğu'dan Batı'ya bütün ülkelerin terörizmle mücadele de aynı kararlılığı göstermeleri çok gerçekçi değil. Mesele Almanya'nın FETÖ ve PKK'ya kol kanat germesi iki ülke arasındaki ilişkilerin açıkca ihlal edilmesidir. Alman Bakan'ın eften püften açıklamaları kuşku ve tereddütlere yeni bir boyut kazanmıştır. PKK'nın Almanya'daki faaliyetleri ortadadır. Dost ve müttefik bir ülkenin bu yaptıkları hiçbir açıdan kabul edilemez. Almanya kimin yanındadır? Bu soruların netliğe kavuşma gereksinimi vardır. Almanya'nın damgalı hainleri görmeyip hukuk karşısında hesap veren sözde bir gazeteciyi mesele yapması kabul edilir şey değildir. Kürtler katlediliyor yalanını söyleyen ajan provokatördür bu adam.

"HEPİNİZE UĞURLAR OLSUN"

Almanya'daki iltica kararlarını bağımsız mahkemeler veriyormuş. Bu pişkinlik ve gafillik nasıl yorumlanmalıdır. İncirlik Üssü Adana'dadır, yol geçen hanı değildir. Kafasına göre gelinecek, fitne tohumların atılacağı yer değildir. Alman askerleri bu hafta veya gelecek hafta çekilecekmiş. Durduğunuz kabahat, hepinize uğurlar olsun. Yetmezse Konya'dan da tası tarağı toplar en yakın zamanda Ürdün'e mi gidiyorsunuz, Fizan'a mı gidiyorsunuz, ardınıza bakmadan çeker gidersiniz. Alman bakan diyor ki Türkiye Alman askerlerini İncirlik'ten çıkarmasını anlamalı. Varsa aklın kendine sakla.

Bahçeli: "Hepinize uğurlar olsun"

KATAR KRİZİ

Günlerdir tırmanan kriz Katar'ın ablukaya alınmasıyla farklı bir boyuta ulaşmıştır. Trump ziyaretinin ardından bunların yaşanması etraflıca değerlendirilmelidir. ABD Başkanı'nın kılıç dansı, silah anlaşması dileğim odur ki, tüm Ortadoğu'ya daha şiddetli dönmesin. Türkiye diyalog önerisinde bulunmuştur. Bu öneri yerinde ve önemlidir.

BİZE ULAŞIN