Ertuğrul Özkök TURGEV'den özür diledi

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök 23 Mart tarihinde köşesinde TÜRGEV'i hedef alan ve gerçekle ilgisi olmayan bir yazı kaleme almıştı. Özkök bugünkü köşesinde TÜRGEV tarafından mahkeme kararıyla gönderilen tekzip metnini yayınlamak zorunda kaldı.

Ertuğrul Özkök TURGEV'den özür diledi

İŞTE ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN YAZDIĞI GERÇEKLERLE UYUŞMAYAN BEYANLARINA KARŞIN KÖŞESİNDEN YAYINLAMAK ZORUNDA KALDIĞI TEKZİP METNİ;

CEVAP VE DÜZELTME

Gazetenizin 23.03.2017 tarihli nüshasında Ertuğrul ÖZKÖK'ün köşesinde yayınlanan "Kapıdaki ablalar lafına fena taktım" başlıklı köşe yazısı altında yer alan ifadeler müvekkilimle ilgili gerçek dışı, haksız, hukuka ve gazetecilik meslek ilkelerine aykırı bilgiler ve yorumlar içermektedir.

Köşe yazısında, Manisa'da bazı okullardan çocukların toplanarak hiçbir şey söylenmeden TÜRGEV tarafından düzenlenen siyasi nitelikli bir toplantıya götürüldüğü ileri sürülmüştür.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, yazıda bahsi geçen toplantı TÜRGEV tarafından düzenlenmemiş olup söz konusu toplantının TÜRGEV ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Ayrıca TÜRGEV, Anadolu'nun her köşesinden ve dünyanın birçok ülkesinden kız öğrencilere sunmuş olduğu barınma, eğitim, kültür ve sanat faaliyetleri sebebiyle toplumda geniş kesimlerden takdir toplayan bir kurumdur. Ancak ilgili köşe yazısında TÜRGEV'in yasadışı bir yapılanmaya benzetilmeye çalışılması vakfın toplum nezdinde sahip olduğu itibarını zedeleme kastı taşımakta, kişilik haklarını ağır ve açık bir şekilde ihlal etmektedir.

Müvekkilimin itibarını zedeleyen yazı gerçeğe aykırı ve kamuoyunu yanlış yönlendirme maksatlı olarak kaleme alınmıştır. Müvekkil hakkında sadece kamuoyunda olumsuz algı oluşturma amacı güdülmüştür. Tekzibe konu yazıda yer alan iddialar gerçek dışı olup bu yanlışın düzeltilmesi gereği doğmuştur.

Kamuoyuna duyurulur.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Vekili Av. Selma YILDIZ

İşte Ertuğrul Özkök'ün gerçeklikten uzak düzeltmek zorunda kaldığı o yazısı;

BİZE ULAŞIN