İlk maaşını, 15 Temmuz İlkokulu’na bağışladı

Tekirdağ’da yapılan 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu için evlilik yüzüğünü bağışlayan hayırseverden etkilenen Antalyalı Seher Kavak, asgari ücretle girdiği işteki ilk maaşını okula bağışladı

İlk maaşını, 15 Temmuz İlkokulu’na bağışladı
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Kaymakamı Levent Kılıç, darbe girişiminin ardından, şehitler anısına bir okul yaptırmaya karar verdi. 15 Temmuz Şehitler İlkokulu için seferberlik ilan eden Kılıç, 5901'e kısa mesajla 10 lira bağış kampanyası başlattı. Şeyh Sinan Mahallesi'ndeki 10 bin metrekarelik hazine arazisine yapımı planlanan 24 derslikli ilkokula mesaj bağışı üzerinden destek yağmaya başladı.

KÜÇÜKKEN OKULA GİDEMEDİ
Destek verenlerder biri de evlilik yüzünüğünü bağışlayan Zeynep Yeşildal oldu. SABAH'ın bu anlamlı bağışı Türkiye'ye duyurmasıyla ise bu kez tüm Türkiye'den destek yağmaya başladı. Bu bağışlardan en anlamlısı ise Antalya'nın Alanya ilçesinden geldi. Seher Kavak, hiç okula gidememişti. İçindeki okuma azmini kaybetmeyen ve ilkokul ile ortaokulu dışarıdan bitiren Kavak, Zeynep Yeşildal'ın evlilik yüzüğünü bağışlama haberini okuyunca çok etkilendi. Kendi kendisine, "Eğer işe başlarsam, ben de ilk maaşımı bağışlayacağım" diye söz verdi. Geçen ay bin 1400 TL asgari ücretle işe başlayan Kavak, söz verdiği ilk maaşını kampanyaya bağışladı.

919 KİLOMETREDEN YETİŞTİ
Ülkenin her yerinden, 15 Temmuz şehitlerinin isimleri ile yaşayacak olan okula çığ gibi destek geldiğini belirten Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç hislerini şöyle dile getirdi: "Seher Hanım 919 kilometreden sesimizi duyup, ilk maaşını okulumuza bağışladı. Tarihi mümkün olmayan, anlatılması çok zor bir duygu bu... Söyleyecek söz bulamıyorum. Ev hanımları, engelliler, huzur evi sakinleri, vatandaşlar toplumun her kesimi okulumuza sahip çıktı. Yaklaşık 3 milyon 500 bin liraya mal olması beklenen okul için şimdiye kadar 2.5 milyon lira toplandı."
BİZE ULAŞIN