Kaymakamdan örnek davranış

Ordu’nun Gölköy ilçesi kaymakamı Tuncay Yıldırım, derme çatma evde yaşayan yaşlı çifti ziyaret ettikten sonra “Bu insanları daha önce görmeliydim” deyip özür diledi ve ev kampanyası başlattı

Kaymakamdan örnek davranış

Ordu'nun Gölköy ilçesinde 5 aydır görev yapan Kaymakam Tuncay Kaldırım, konuk olduğu yaşlı çiftin yaşadığı derme-çatma çadırı görünce yaşadığı duyguları sosyal medya hesabından paylaşarak ilçe halkından özür diledi. Kaymakam, yaşlı çifte yeni ev yapılması için de harekete geçti. Erzurum Valiliği'nde kaymakam adayı iken 5 ay önce Gölköy Kaymakamlığı'na atanan Tuncay Kaldırım, ramazan dolayısıyla her akşam yoksul bir aileyle iftar açarak sorunlarını dinliyor.

ÖZÜR DİLEDİ, DESTEK YAĞDI
Genç kaymakam pazar akşamı da çadırdan bozma evde yaşayan yaşlı bir çifti ziyarete gitti. Gördüğü manzara karşısında şok yaşayan kaymakam duygularını, aileyle sohbeti sırasında çekilen fotoğraflarla sosyal medyadan paylaşarak, "Teyzemizin eşi ile birlikte kaldığı bu yeri görünce, ilçenin başı olarak görevimi tam yapamadığımı gördüm. Ev demeye bin şahit lazım. Üstünü sacla kapatmışlar. Tek göz oda. Kışı burada geçirmişler. O anda, benim ilçemde böyle aileler varsa ve ben bunları bilmiyorsam her ne kadar personel eksikliği olsa da kendi hatam olduğunu fark ettim. Daha çok çalışmamız, daha az dinlenmemiz gerekiyor. Başta teyzemiz ve eşi olmak üzere tüm Gölköy halkından özür dilerim" diye yazdı. Kaymakam Kaldırım'ın paylaşımı, kısa sürede sosyal medyada binlerce beğeni aldı. Birçok kişi, Kaldırım'a destek verdi. Kaymakam Kaldırım'ın takipçilerinden Savaş Akkoz, "Allah'ım yardımcınız olsun. Sizin gibi iyi kalpli, çalışkan, kibirden uzak birini bu zamanda görmek bizi çok mutlu etti. Allah'ım sizlere ve devletimize zeval vermesin" derken Şah Türkmeni isimli vatandaş ise "Bizler de desteğe hazırız" diye yazdı.


Kaymakamın sosyal medya paylaşımı, büyük destek gördü.

YENİ EV SEFERBERLİĞİ
Yaşlı çifte yeni bir ev yapılması için harekete geçen ve vatandaşlara çağrıda bulunan Kaymakam Tuncay Kaldırım şunları söyledi: "Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na talimat verdim. İlk toplantıda aileye gerekli yardımı yapacağız. Kaldıkları yerin yan tarafına daha önce temel gibi bir şey yapılmış. Biz elimizden geldiği kadarınca maddi yardım yapacağız. Kendileri evinin tuğlalarını, çimentosunu alacak. Ne kadar yetkimiz varsa onu kullanacağız. Gönül ister ki yaşlı çiftimizi hızlı bir şekilde yeni evlerine kavuşturalım. Ancak bizlerin de imkânları kısıtlı. Duyarlı vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz."

BİZE ULAŞIN