Ne teröristler ne darbeciler artık emellerine ulaşamaz

Ne teröristler ne darbeciler artık emellerine ulaşamaz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ATO'nun organizasyonuyla, gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Programda yaptığı konuşmasına, şehitleri anarak başlayan Emine Erdoğan, 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla hiç tereddüt etmeden cepheye koşan şehit ve gazilere millet olarak minnettar olduklarını söyledi. 15 Temmuz'dan bu yana şehit ve gazi ailelerinin evlerini sık sık ziyaret ettiklerini ifade eden Emine Erdoğan, şunları söyledi: "Artık hepsiyle bir aile olduk. Evlatları evladımız, anaları anamız. Her birinin farklı bir hikayesi var. Ama gururları ortak, hissiyatları bir... 'Yine olsa, yine çıkarım tankın karşısına' diyor bir gazimiz. 'Bütün bedenim, aklım, yüreğim hep vatan olmuştu' diyor bir diğeri." Türk milletinin vatan dersinden geçtiğini, şimdi şehitlerin emanetine sahip çıkma sorumluluğunda olduklarını söyleyen Erdoğan, Allah'ın öyle bir geceyi bu millete bir daha yaşatmaması, vatan ve millet sevgisi ile millet olma bilincini gençlerin kalbinden eksik etmemesi temennisinde bulundu.

'TERÖRE KARŞI GÜÇLÜ BİR YAPI'
"Allah'ın izniyle, bu millette bu iman olduğu müddetçe, bu ülkede darbelere izin vermeyecek bir sistem inşa edeceğiz. Teröre karşı her yönü ile güçlü bir yapı kuracağız. Ne teröristler, ne darbeciler ne de yedi düvel başarılı olamaz, emellerine ulaşamaz" diyen Emine Erdoğan, Ramazan ayını tebrik ettiği gazilerin yaptıkları ibadetlerin ve hayırların kabul olmasını diledi. Emine Erdoğan, hâlen terörle mücadele eden bütün güvenlik güçlerine de başarılar diledi.

Emine Erdoğan, iftar programında yanına gelen şehit ve gazi çocuklarıyla yakından ilgilendi. Erdoğan yaptığı konuşmada tüm Türk milletinin şehit ve gazilere minnettar olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN