TSK’daki FETÖ’cülere operasyon: 60 gözaltı

TSK’daki FETÖ’cülere operasyon: 60 gözaltı
Konya: Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın TSK'daki FETÖ yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 328 subay ve mahrem abinin ifadeleri doğrultusunda, örgüt tarafından sızdırılan 70 subay ve astsubay daha deşifre oldu. Mahrem abilerin talimatları doğrultusunda hareket eden ve örgüte her ay maaşlarından himmet verdiği belirtilen 1'i binbaşı, 2'si yüzbaşı, 49'u üsteğmen, 12'si teğmen ve 6'sı astsubay 70 örgüt üyesi hakkında gözaltı kararı verildi. Zanlıların yakalanması için 32 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. 60 zanlı gözaltına alındı, 10 kişi de aranıyor.
Eskişehir: Örgütün Hava Kuvvetleri'ndeki sivil memur ve işçi yapılanmasıyla FETÖ imamlarına yönelik operasyonda 23 kişi gözaltına alındı.

4 AVUKATA GÖZALTI
İzmir: Daha önce 18 avukatın gözaltına alındığı soruşturmada, ByLock kullandıkları belirlenen, aralarında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç'ın da bulunduğu 4 avukat daha gözaltına alındı.
Edirne: Daha önce meslekten ihraç edilen ve Kocaeli'ndeki soruşturma kapsamında aranan öğretmen çift, 3 çocuğuyla birlikte Yunanistan'a kaçmak istenirken yakalandı.
Zonguldak: Ereğli'de FETÖ soruşturmasından aranan Celalettin D. tedavi için gittiği hastanede gözaltına alındı.
Muğla: Marmaris Aksaz Deniz Üssü'nde görevli Astsubay Başçavuş H.K.(37) gözaltına alındı.
Sivas: ByLock kullandıkları belirlenen 4 diş hekimi ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası kadın üyesi Y.G. noterde işlem yaptığı sırada yakalandı.

EMEKLİ MALİYECİLER TUTUKLANDI
Erzurum: Kapatılan FETÖ okul ve dershanelerinde çalışan, aralarında Atatürk Üniversitesi'nden sorumlu örgüt imamını da bulunduğu 5 şüpheli tutuklandı.
Kırıkkale: 2 emekli maliyeci tutuklandı.
Ankara: ByLock kullandığı belirlenen, örgütün üniversite öğrencilerinden sorumlu "yurt abisi" Fatih S. ile başka bir soruşturma kapsamında 6 şüpheli tutuklandı.

Halit TURAN - Ziya RAMOĞLU - Murat SAVAŞ - Yüksel MENEKŞE
BİZE ULAŞIN