Terörle mücadelede destanlar yazılıyor

PKK, FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C terör örgütlerine karşı destansı bir mücadele verildiğini belirten Başbakan Yıldırım: Bu ülkenin yiğitleri de çok kahramanları da çok. Kimse bu milletin bileğini bükemez

Terörle mücadelede destanlar yazılıyor
Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde 81 ilden gelen 300'e yakın şehit yakını ve gazi ile iftarda bir araya geldi. Konuşmasına şehitler için Fatiha okuyarak başlayan Yıldırım, özetle şunları kaydetti:
Milletimiz 15 Temmuz'da hainlere göğüslerini siper etti. İşte bu 15 Temmuz her millete nasip olmayan büyük bir istiklal şuurunun canlanışıdır. Millet olarak bu cennet vatana gözümüzün nuru gibi bakacağız. Bunun içindir ki yurt için de ve dışında yaptığımız operasyonlarda terör örgütüne göz açtırmıyor, nefes aldırmıyoruz.
Bu vatan uğrunda canını veren şühedaya yapılacak en büyük haksızlık teröre taviz vermektir. Tehditler alıyoruz niye terör örgütleri üzerine kararlılıkla gidiyoruz diye. Eli kanlı terör örgütleri şunu iyi bilsin ki Allah'a bir can borcumuz var, bunu nerede nasıl vereceğimiz onun takdirindedir. Gazilerimize, şehitlerimize, aziz milletimize bu güzel ülkemizin bağımsızlığını korumak mübarek vatan topraklarını alçaklara çiğnetmeme sözümüz var. Şehitlerin kanlarını yerde bırakmama sözümüz var. Bu can bu bedende olduğu sürece bu onurlu mücadeleye devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Hiç kimse bu milletin bileğini bükemez. 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu FETÖ terör örgütü elemanları şimdi mahkemelerde hesabını veriyor. Mahkemelerde şehit yakınlarının gazilerimizin gözünün içine baka baka yalan söyleyen bu milleti aptal yerine koyan bu alçaklar bilmelidir ki yüce Türk adaleti bunlara hak ettiği en ağır cezayı verecektir.
BİZE ULAŞIN