77 şüpheli gözaltına alındı

FETÖ’ye yönelik yurt genelinde yürütülen operasyonlarda çoğu ByLock kullandığı tespit edilen 77 şüpheli gözaltına alınırken, 26 kişi tutuklandı

77 şüpheli gözaltına alındı
FETÖ'ye yönelik yurt genelinde yürütülen operasyonlarda 77 şüpheli gözaltına alındı, 26 şüpheli tutuklandı. Muğla'da ByLock'çu 49 şüpheliden 30'u gözaltına alınırken, 2 kişi tutuklandı. Samsun'da meslekten ihraç edilen 15'i öğretmen, 2'si ev kadını, biri doktor, biri imam, biri kapatılan FETÖ eğitim kurumu çalışanı ile biri de esnaf 21 şüpheli gözaltına aldı.
ELAZIĞ: Bylock kullandıkları belirlenen ve halen aktif görevde olan, aralarında doktor, hemşire, mühendis, araştırma görevlisi ve teknik personellerin de bulunduğu 15 şüpheli gözaltına alındı.
YALOVA: ByLock kullandıkları ve örgüte finans sağladıkları belirlenen 9 şüpheli gözaltına alındı.
İZMİR: ByLock kullandıkları belirlenen avukatlara yönelik soruşturmada, 8 avukat daha tutuklandı. 3 avukatın da başka soruşturmadan tutuklu olduğu belirlenirken, aralarında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi kurucusu ve yöneticilerinden olan avukat Taner Kılıç'ın da bulunduğu 9 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.
NEVŞEHİR: Emniyet Müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yaparken meslekten ihraç edilen 4. sınıf emniyet müdürü Yakup A. tutuklandı.
TEKİRDAĞ: FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 38 şüpheliden 9'u tutuklandı.
BİTLİS: Darbe girişiminde sözde 'sıkıyönetim komutanı' olarak listede adı bulunan dönemin 10. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Arif Settar Afşar'ın da aralarında bulunduğu 4 eski rütbeli sanık, 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.
ESKİŞEHİR: Biri jandarma teğmen 2 kişi tutuklandı.
MUŞ: 2 şüpheli tutuklandı, 2 asker gözaltına alındı.
Aksaray: 2 şüpheli tutuklandı.

Kenan GÜRBÜZ-Vedat YİTİK Özgür YILDIZ-Alparslan KÖRÜKÇÜ
BİZE ULAŞIN