77 şüpheli gözaltına alındı

77 şüpheli gözaltına alındı

FETÖ’ye yönelik yurt genelinde yürütülen operasyonlarda çoğu ByLock kullandığı tespit edilen 77 şüpheli gözaltına alınırken, 26 kişi tutuklandı

  • Gündem
  • Cuma 10.06.2017
FETÖ'ye yönelik yurt genelinde yürütülen operasyonlarda 77 şüpheli gözaltına alındı, 26 şüpheli tutuklandı. Muğla'da ByLock'çu 49 şüpheliden 30'u gözaltına alınırken, 2 kişi tutuklandı. Samsun'da meslekten ihraç edilen 15'i öğretmen, 2'si ev kadını, biri doktor, biri imam, biri kapatılan FETÖ eğitim kurumu çalışanı ile biri de esnaf 21 şüpheli gözaltına aldı.
ELAZIĞ: Bylock kullandıkları belirlenen ve halen aktif görevde olan, aralarında doktor, hemşire, mühendis, araştırma görevlisi ve teknik personellerin de bulunduğu 15 şüpheli gözaltına alındı.
YALOVA: ByLock kullandıkları ve örgüte finans sağladıkları belirlenen 9 şüpheli gözaltına alındı.
İZMİR: ByLock kullandıkları belirlenen avukatlara yönelik soruşturmada, 8 avukat daha tutuklandı. 3 avukatın da başka soruşturmadan tutuklu olduğu belirlenirken, aralarında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi kurucusu ve yöneticilerinden olan avukat Taner Kılıç'ın da bulunduğu 9 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.
NEVŞEHİR: Emniyet Müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yaparken meslekten ihraç edilen 4. sınıf emniyet müdürü Yakup A. tutuklandı.
TEKİRDAĞ: FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 38 şüpheliden 9'u tutuklandı.
BİTLİS: Darbe girişiminde sözde 'sıkıyönetim komutanı' olarak listede adı bulunan dönemin 10. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Arif Settar Afşar'ın da aralarında bulunduğu 4 eski rütbeli sanık, 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.
ESKİŞEHİR: Biri jandarma teğmen 2 kişi tutuklandı.
MUŞ: 2 şüpheli tutuklandı, 2 asker gözaltına alındı.
Aksaray: 2 şüpheli tutuklandı.

Kenan GÜRBÜZ-Vedat YİTİK Özgür YILDIZ-Alparslan KÖRÜKÇÜ
BİZE ULAŞIN