Körfez’de asılsız haberlerle Türkiye karşıtı kara propaganda

Körfez’de asılsız haberlerle Türkiye karşıtı kara propaganda
Körfez ülkelerinin ambargo uyguladığı Katar'ın imdadına koşan Türkiye, Körfez medyasının hedefi haline geldi. Suudi Arabistan başta olmak üzere bazı Körfez ülkelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan haberler yapılırken, Katar'a gönderilecek Türk askerlerini de karalamak için propaganda başlattı. Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Washington Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe'ye ait olduğu ortaya çıkan maillerde 15 Temmuz darbe girişimini desteklediği deşifre olan BAE gibi bazı Körfez ülkelerinin basın organları, Türkiye'yi zor durumda bırakmak için yeni bir oyuna girişti.

HEDEF ERDOĞAN
Körfez medyası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan gerçekdışı iddialara yer verirken, yakalandıkları anda üstleri soyularak aranan FETÖ'cü darbecilerin fotoğraflarını göstererek "İşte Katar'a savunmaya gidecek Türk askeri" şeklinde kara propaganda yapmaya başladı. BAE merkezli medya kuruluşu Al-Arabiya, yayımladığı bir makalede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik Müslüman Kardeşler'e verdiği destekten dolayı asılsız ithamlarda bulundu.

SOSYAL MEDYADAN SALDIRI
Geçtiğimiz günlerde TBMM'de Türkiye'nin Katar'a asker göndermesini öngören tezkerenin kabulünün ardından Katar'a ambargo uygulayan Körfez ülkeleri sosyal medyada da Türk askerlerine yönelik kara propaganda başlattı. Türkiye'nin Katar'ı desteklemesinden rahatsız olan Körfez ülkeleri, 15 Temmuz darbe girişimine kalkışan FETÖ mensuplarının çıplak fotoğraflarını sosyal medya üzerinden Arapça içeriklerle paylaşarak "İşte Katar'a savunmaya gidecek Türk askeri" şeklinde propagandaya başladı. Kara propaganda amaçlı yayınlara Türklerden de cevap gecikmedi.
BİZE ULAŞIN