Darbeye ‘kontrollü’ demek FETÖ’ye en büyük destektir

Darbeye ‘kontrollü’ demek FETÖ’ye en büyük destektir
Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde saat 12.30'da toplandı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, toplantı sonrası açıklama yaptı. CHP'nin hain darbe girişimine yönelik "kontrollü darbe" iddiasına yanıt veren Kurtulmuş, "Kontrollü darbe teşebbüsü lafını söylemek 15 Temmuz darbecilerine verilecek en büyük destektir" dedi. Kurtulmuş şunları söyledi:

REFERANDUM KARARI
"Kontrollü darbe demek millete haksızlık. Tabii ki bu darbenin çok farklı ayaklarının olduğu açıktır. Ümit ediyoruz ki bu davalar sulandırılmadan içerikleri bozulmadan sonuna kadar gidilir, siyasi ayağı da dahil olmak üzere bu sonucu aldık diye milletin karşısına çıkmak mümkün olur." (Kuzey Irak bölgesinde bağımsızlık referandumuna ilişkin) Bölgede karışıklıkların daha fazla artmasına neden olmaktan, istikrarsızlığı artırmaktan başka bir sonuç sağlamayacağını biliyoruz. Yöneticilerin bu konuyu bir kere daha gözden geçirmesinin, on düşünüp bir adım atmasının daha doğru bir yol olduğunu düşünüyorum.

AİHM'NİN KHK KARARI
AİHM kararı şu aşamada doğru karardır. OHAL Komisyonu'nda zannediyorum temmuz başı itibarıyla başvurulara bakılanacaktır. Süreç başlamıştır. Bedelli askerlik meselesi sosyal medyanın en fazla devreye girdiği alanlardan biridir. Şu aşamada henüz Bakanlar Kurulu'na gelmiş böyle bir teklif yoktur.
BİZE ULAŞIN