İki milyonluk nakliye vurgunu

İnternetten nakliye ilanı vererek vatandaşların eşyalarını çalan dolandırıcılık çetesi çökertildi. 18 şüphelinin 2 milyon lirayı aşkın vurgun yaptığı belirlendi

İki milyonluk nakliye vurgunu
İstanbul Emniyeti'ne son aylarda nakliye bağlantılı dolandırıcılık ihbarlarının peş peşe geldi. İddiaya göre bir dolandırıcılık çetesi, özellikle internet üzerinden nakliye ilanları veriyor, anlaştıkları müşterilere ait TIR'a yüklenen malzemeleri çalıyordu.

YARI FİYATINA SATIYORLARDI
Vatandaşların hem nakliye parasını hem de eşyalarını çalan çete bu yolla iki milyon liranın üzerinde bir vurgun yaptı. Mağdurlar, sahte nakliyecilere ulaşamayınca polise şikâyette bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü birimleri önceki gün harekete geçti. İl genelinde yapılan operasyonlarda çete üyesi 18 şüpheli yakalandı.

?LASTİKLERLE KAÇMIŞLARDI
Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda ruhsat, sahte irsaliye belgeleri ve faturalar ele geçirildi. Eşyaları yarı fiyatına sattıkları belirlenen şüphelilerin sorgusunun sürdüğü bildirildi. İstanbul polisi, Aralık 2016'da aynı yöntemle dolandırıcılık yapan bir çeteyi daha çökertmişti. İstanbul'a getirmek üzere 800 cip lastiğini Sakarya'daki bir adresten alan çete üyeleri, yaklaşık 640 bin lira değerindeki lastiklerle ortadan kaybolmuştu.
BİZE ULAŞIN