Başbakan Binali Yıldırım bugün Diyarbakır’da

Başbakan Binali Yıldırım bugün Diyarbakır’da
Başbakan Binali Y��ldırım, bugün Diyarbakır'da vatandaşlarla bir araya gelerek terörün tahrip ettiği bölgelerde yapılan çalışmaları yerinde inceleyecek. Bölücü terör örgütünün büyük zararlar verdiği Sur Hz. Süleyman Camisi, Nebi Camisi, Nasuhpaşa Camisi'nde onarım çalışmaları tamamlandı.
Diyarbakırlılar bayram namazlarını bu camilerde kılabilecekler. Ayrıca 500 dükkân yenilendi. Esnaf, bayramı yeni dükkânlarda karşılayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın PKK teröründen zarar gören bölgelerin yeniden ayağa kaldırılması için yaptığı çalışmalar kapsamında tamamlanan eserler Başbakan Yıldırım'ın Diyarbakır ziyaretiyle hizmete açılacak. Proje kapsamında Dicle Vadisi'nin birinci etabı olan Kırklar Dağı rekreasyon alanı tamamlandı.
Bu etapta 4 kilometre bisiklet yolu, 90 adet bisiklet otoparkı, 1.2 km koşu yolu, 2 adet basketbol sahası, bir adet futbol sahası, 300 kişilik cami, 120 kişilik kır kahvesi, 10 adet ahşap büfe ile 60 türde toplam 65 bin ağaç, ağaççık ve çiçek ile 265 bin m2 çim alanını bulunuyor. Yine aynı şekilde Gazi ve Melikahmet caddelerinde de sokak sağlıklaştırma çalışmalarının birinci etabı tamamlandı.
Diyarbakır'da tarihi eserlerle birlikte cami, medrese, kiliselerin onarımını da gerçekleştiren bakanlık üç cami ile bir medresenin yapım çalışmalarını da tamamladı.
BİZE ULAŞIN