Gaybubet evlerine baskın

FETÖ’nün kaçak üyelerini saklamak için kullandığı ‘gaybubet’ denilen 5 ihanet evi Antalya’da basıldı. Evlerle bağlantısı saptanan 7 şüpheliden 6’sı tutuklandı

Gaybubet evlerine baskın
FETÖ/PDY'nin Antalya'da halen faal olan 5 gaybubet evi tespit edildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanan 3 FETÖ şüphelisi, ilde halen faaliyet gösteren ve firari örgüt mensuplarının saklandıkları iddia edilen 5 gaybubet evini deşifre etti. Yapılan yer gösterme sonucu takibe alınan evler ile irtibatları tespit edilen 4 şüpheli daha gözaltına alındı. FETÖ'nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock ve Eagle kullandıkları ileri sürülen şüphelilerden ikisinin arandığı için sahte kimlikle gezdikleri saptandı. Şüpheliler, çıkarıldıkları savcılıktaki işlemlerinin tamamlanması ardından tutuklanmak üzere Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildiler. Hakimlik, 6 şüpheli hakkında tutuklama kararı verdi. Şüpheliler cezaevine gönderildi.

GİDERLER İMAMLARDAN
FETÖ kaçak militanlarını saklamak üzere hazır tuttuğu evleri gaybubet evi olarak isimlendiriyor. Bu evler firari konumdaki FETÖ mensuplarınca kısa süreliğine kullanılıyor. Evlerin ihtiyaçları bölge imamlarınca karşılanıyor. Evlerde uzun süre kalınıp çevrenin dikkatini çekmemek esas alınıyor.
BİZE ULAŞIN