O adalet levhaları bunlardan utanır

İstanbul’a yürüyen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “İstismarla adalet aranmaz” uyarısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ellerindeki ‘adalet’ levhaları bile utanır bunlardan

O adalet levhaları bunlardan utanır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün AK Parti Genel Merkezi'ndeki MYK toplantısının ardından AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Vefa İftarı'na katıldı. Altındağ'daki iftardan sonra Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:
Biz an be an hedefe doğru gidiyoruz. Çünkü biz şunu biliyoruz, 'Hedefe ulaşamayan kısrak utansın'.
(CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki) Yarınlarından ümidi kesmiş bir ülkeyi darbe teşebbüsü dahil birçok badireyi rahatça atlatan güçlü bir yapıya kavuşturduk. Şimdi birileri yürüyor, sokak, cadde filan, falan. Aynen Demirel'in dediği gibi 'Yollar yürümekle aşınmaz'. Bunlar da tabii bu yolları yürümekle aşındıramayacak. Ancak ellerindeki adalet levhaları bile utanır bunlardan. İstismarla adalet aranmaz. Adaletin aranacağı yer bellidir. Yahu siz bu ülkede Parlamento'nun kahir ekseriyetine hakim olan AK Parti'nin kapatılması davalarının açıldığı o günlerde, 'Ankara'da da yargıçlar varmış' diye sokaklara dökülen adamlarsınız.
Şimdi kalkıp utanmadan, sıkılmadan AK Parti'yi adaletsizlikle veya adalet noktasındaki sıkıntıları yaşayanların yanında yer almamakla suçluyorsunuz. Karar yargınındır. Yargının verdiği bu karara da saygı duymak zorundasınız. Anayasa devletiyiz diyorsunuz, hukuk devletiyiz diyorsunuz. Anayasa'nın 138. Maddesi kim için, belli bir grup için mi? Kim olursa olsun, eğer birileri, bırakın siz hükmetmeyi, tavsiye dahi edemez, yargıyı baskı altına alamaz. Yargıyı baskı altına almak isteyenler de aynı durumla yarın karşı karşıya kalabilirler. Yargı onlar için de geçerlidir.

"SABIR, SABIR, SABIR" DEDİK
Biz partimizin o kapatılma döneminde, o gayretin olduğu dönemde, hep arkadaşlarıma şunu tavsiye ettim. Sabır, sabır, sabır... 'Men sabera zafera' dedik ve sabrettik. Çünkü biz ülkemizin karışmasını istemiyorduk. Biz ülkemizi hendekler, çukurlar açanlar gibi, her tarafı bombalarla tehdit edenler gibi, işte şimdi de bu beyefendiler gibi, sokaklara dökülmek suretiyle her tarafı tahrik etmek suretiyle, biz kendimize bir demokrasi mücadelesi tesis etmedik.
Bizim bir Rabia'mız var dedik. Ama bakıyorsunuz, utanmadan sıkılmadan, 'Teröristlerin işaretini kendilerine işaret edindiler' diyor. Ya sen bunun içinde ne var biliyor musun? Sen Arapça erba nedir, Rabia nedir onu da bilmezsin. Bunun içinde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. Bunun hangisine karşısın? Senin 6 tane okun var. Sakarya'da bir vatandaş sordu, 'Saysana bana bu 6 oku', sayamadı. Biz Rabia'mız diyoruz, kızıyorsun, niye rahatsız oluyorsun? Sizin gibi dünyanın o ileri gelen malum tiplerinin işaretlerini yapmıyoruz.

DÜŞMANI AZALTIP DOSTU ARTIRACAĞIZ
Her seçimde bize zorluk çıkaranlar bu süreçte de boş durmayacaklardır. Bölgemizde son dönemde meydana gelen hadiselerin ülkemizle ve hareketimizle ilgisini görememek cahillik değilse, en hafif tabirle saflıktır. Muhalefet cephesinde şimdiden tartışmaları yapılan ortak aday gösterme arayışlarını da unutmayalım. İnşallah son 15 yılda olduğu gibi, 2019'da da tüm bu senaryoları, siyaset ve medya mühendisliklerini boşa çıkaracağız.
Önümüzdeki dönemde sizlerden daha fazla çaba, gayret bekliyorum. Kapı kapı dolaşacağız. Kucaklayıcı olacağız ve kesinlikle kimseyi asla üzmeyecek, korkutmayacak, tam aksine toparlayacağız. Biz düşmanı azaltmaya dostu arttırmaya gayret edeceğiz.

BİLEZİK HATIRASI AĞLATTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftarda duygusal anlar yaşadı. Tanıtım filminde bir kız çocuğunun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu sırada Erdoğan'a kolundan çıkardığı bilezikleri verdiği hatırlatıldı. Bu sırada gözyaşlarına hakim olamayan Erdoğan, daha önce bu anısını "'Annem, seçildikten sonra sakın bizi unutmasın' dedi. İki bileziği elime tutuşturdu. 7-8 yaşlarındaki o çocuğun gözlerindeki parıltıyı, heyecanı unutamadım" sözleriyle anlatmıştı
BİZE ULAŞIN