20 vali merkeze çekildi 19 il valisi yer değiştirdi

İçişleri Bakanlığı’nın Valiler Kararnamesi ile 20 ilin valisi merkeze alınırken, yerlerine yeni vali atandı. 19 il valisi ise yer değiştirdi

20 vali merkeze çekildi 19 il valisi yer değiştirdi
İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatta ve valiliklerde son dönemlerin en köklü değişimi gerçekleştirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 41 ilin valisi değişirken, 12 ilçenin kaymakamı vali olarak atandı. Bakanlık merkez teşkilattan valiliğe, velilikten merkez teşkilata kaydırmalar oldu. Kararnamede dikkat çeken isimler şöyle:
"İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, eski TRT Genel Müdürü Samsun Valisi İbrahim Şahin, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Uşak Valisi Ahmet Okur, Tokat Valisi Cevdet Can merkez valiliğine, İsmail Çataklı Kilis Valiliği'nden İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı'na, hiç merkez valisi olmadan 7. şehrine atanan Hüseyin Aksoy Diyarbakır Valiliği'nden Kocaeli Valiliği'ne, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Bilmez Ardahan Valiliği'ne, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Fahri Meral Karaman Valiliği'ne, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Tokat Valiliği'ne, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy İçişleri Bakan Yardımcılığı'na atandı."
İçişleri Bakanlığı'na ait bir başka atama kararıyla, bakanlık bünyesinde de müsteşar yardımcılıkları ile bazı genel müdürlükler dahil olmak üzere çeşitli birimlere 21 mülki idare amirinin ataması gerçekleştirildi. Bakanlığın kararı doğrultusunda 5 ilçenin kaymakamlıklarına da atama yapıldı.
BİZE ULAŞIN