FETÖ’nün İç Anadolu sorumlusunun yardımcısı yakalandı

Türkiye genelinde süren FETÖ operasyonlarında 14 gözaltı, 10 tutuklama var. KKTC polisi ise aranan iki örgüt üyesini yakaladı

FETÖ’nün İç Anadolu sorumlusunun yardımcısı yakalandı
Kayseri: FETÖ'nün Kırşehir, Niğde, Aksaray, Nevşehir ve Yozgat adliyelerinden sorumlu sözde İç Anadolu dar bölge imam yardımcısı olduğu ileri sürülen Bekir P., Kayseri'de yakalandı. Kayseri'de özel bir eğitim kurumunda öğretmen olarak görev yaptığı öğrenilen Bekir P., Nevşehir'e getirildi.
Örgütün, "İç Anadolu dar bölge imamı" Ali V. ise 27 Ağustos 2016'ta gözaltına alınmıştı.
Kayseri'de dün görülen FETÖ davasında ise 9 kamu görevlisi 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.
Antalya: Antalya merkezli operasyonda Alanya, Mersin, Balıkesir ve Denizli'de 4 zanlı gözaltına alındı. Antalya'da 8 Haziran'da gözaltına alınan emekli hakim M.D. tutuklandı. Antalya Serik'teki bir başka operasyonda ise muhasebeci N.K. tutuklandı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti: Lefkoşa Polis Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, FETÖ'nün KKTC yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda biri KKTC vatandaşı olan S.G. ve O.A. gözaltına alındı. Zanlı O.A'nın KKTC'deki 30 örgüt evinin sorumlusu olduğu belirtilirken, zanlının Türkiye'de "abiler" diye hitap ettikleri kişilerle bağlantıda olduğunun tespit edildiği kaydedildi. Zanlılardan S.G.'nın bilgisayarında "ByLock" programı bulunduğu belirtildi. Öte yandan S.G'nin 15 Temmuz'daki darbe girişiminden arananlar listesine girdiği, KKTC makamlarına iade talebiyle yazı yazıldığı ifade edildi.
Osmaniye: 8 Bylock'çu gözaltına alındı.
Kırklareli: M.Ş. Bulgaristan'a çıkış yapmak isterken yakalandı.
Kırşehir: FETÖ'ye finans sağlayan 8 kişi tutuklandı.
BİZE ULAŞIN