Hainlerin gözü döndü

Siverek Çiftçibaşı köy okulunda görev yaparken 16 Haziran’da kaçırılan Necmettin öğretmenin PKK tarafından katledildiği iddia edildi. İlk görev yılını bile doldurmayan genç öğretmenin, okulun 2 öğretmeninden biri olduğu ortaya çıktı

Hainlerin gözü döndü
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yaparken geçtiğimiz cuma günü Tunceli- Pülümür karayolunun 46'ncı kilometresinde teröristlerce kaçırılan 23 yaşındaki Necmettin Yılmaz'ın katledildiği iddia edildi. Terör örgütünün sözde ajansı tarafından, Yılmaz'ın "infaz edildiği" ileri sürüldü. Güvenlik birimlerinden elde edilen bilgilere göre Yılmaz'ın katledildiğine dair bazı diyaloglar örgütün telsiz konuşmalarına da yansıdı.

YOL KESİP KAÇIRDILAR
Geçen cuma ailesinin yanına gitmek üzere yola çıkan Yılmaz'ın aracı, Tunceli-Pülümür karayolunun 46'ncı kilometresinde teröristlerce durduruldu. Aracı kurşunlanıp yakıldıktan sonra kendisi de kaçırılan Necmettin öğretmen için ilk harekete geçen babası oldu. Baba Hamit Yılmaz, hemen Tunceli'ye giderek, İHD aracılığıyla oğlunun serbest bırakılması için çağrıda bulundu. Siverek'teki öğrencileri de "Öğretmenimizi çok seviyoruz. Daha bizi okutacaktı ama izin vermiyorlar. Allah rızası için bırakın" diye çağrıda bulundu. Vatandaşlar ise Twitter'da açtıkları "#necmettinöğretmeneözgürlük" başlığı ile Yılmaz'ın serbest bırakılması için kampanya başlattı. Ancak çağrılar sonuç vermedi. Hain örgüt, kendisine bağlı sözde haber ajansı üzerinden minik yürekleri kitaplarla buluşturan Necmettin öğretmeni katlettiğini duyurdu.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Terör örgütünün vahşet haberi resmi olarak henüz teyit edilemedi. Tunceli Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin çalışmalarına aralıksız devam ettiğini, Yılmaz'ı arama çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.

ANNE: TEK HAYALİ ÖĞRETMEN OLMAKTI
Anne Gülay Yılmaz, "Babası çiftçilik yapıyordu. Maddi gelirimiz çok azdı. Necmettin'in hayali öğretmen olmaktı. Günlerce aç kaldım ama oğlumu okuttum. Kendi aç kaldı, zor şartlarda mücadele verip, gece gündüz ders çalıştı ve geçen sene öğretmen oldu. Bana oğlumu versinler" dedi.

ONLARI OKULA BAŞLATTI
Necmettin öğretmenin ilk görev yeri olan Çiftçibaşı köyü okulunda yaptıkları ise onun fedakârlığını gösterdi. Necmettin öğretmen, önce okulun kırık dökük yerlerini tamir etti. Ardından badana-boyasını yaptı. Okulu açtığında ise 74 öğrenciden 30'u geldi. Gönderilmeyen çocukların çoğu kızdı. Muhtarı da alıp aileleri tek tek dolaşarak eğitimin önemini anlattı. Sonunda 40'ı kız, 74 öğrenciyi de okula başlattı. Milli Eğitim Müdürlüğü de bir ücretli öğretmen daha gönderdi. Kısa sürede hem öğrenciler hem de köylüler tarafından çok sevilen Necmettin öğretmen, okulun diğer ihtiyaçlarını da kendi imkânlarıyla tamamlayıp, yine kendi getirdiği kitaplarla, okula küçük bir kütüphane kurdu.

PKK SON BİR AYDA 4 SİVİLİ KATLETTİ
Batman'ın Kozluk ilçesinde, 16 Haziran günü, AK Partili Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına düzenlediği Kalaşnikoflu saldırıda, olay yerinden geçen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ı da başından vurarak şehit eden PKK, son bir ayda bir işçi ve bir çobanı da şehit etti.

Nazlı SOMER-Özgür ÖZDEMİR-Ercan TOPAÇ
BİZE ULAŞIN