Namık Kemal Üniversitesi’ne FETÖ operasyonu

Tekirdağ’daki FETÖ soruşturması kapsamında Rektör Osman Şimşek, İktisat Fakültesi Dekanı Ensar Nişancı ve 4 akademisyen gözaltına alındı. 1 öğretim üyesi aranıyor

Namık Kemal Üniversitesi’ne FETÖ operasyonu
Tekirdağ'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "üniversite yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ile 5 öğretim üyesi gözaltına alındı. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, Şimşek ile 7 öğretim üyesi hakkında gözaltı kararı verildi. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 6 şüpheli gözaltına alınırken, 1 kişiyi yakalama çalışmaları devam ediyor. Gözaltına alınanlar arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ensar Nişancı'nın da olduğu öğrenildi. FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında rektör yardımcılarının da bulunduğu 38 şüpheli gözaltına alınmıştı. Bunlardan 9'u tutuklanırken, aralarında NBA'da oynayan basketbolcu Enes Kanter'in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter'in de aralarında olduğu 26'sı adli kontrol kararıyla 3'ü de savcılık ve emniyetten serbest bırakılmıştı.

'HOCAM FETÖCÜ MÜSÜNÜZ?'
Şimşek, iki yıl önceki rektörlük seçimleri öncesi NKÜ Rektörlük binasında düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin "Sayın Rektörüm Fethullah Gülen Cemaatinden misiniz, yani paralel misiniz? sorusuna "Beni istediğiniz kişiye sorabilirsiniz. Çevremde beni tanıyan, bilen kim varsa herkese. Ben Gülen Cemaatinden değilim. Beni size onlar anlatsın" diye cevap vermişti. Şimşek bir başka gazetecinin 'Ekibinizde böyle biri (FETÖ'cü) var mı' sorusuna "Evet 1 kişi var" yanıtını vermişti.
BİZE ULAŞIN