‘Çiçek gibi sistem’

Başbakan Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için “Çiçek gibi” diyerek “Memleketin, milletin geleceği için güzel bir iş oldu” diye konuştu

‘Çiçek gibi sistem’
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği törende partililerle bayramlaştı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Bundan yaklaşık bir yıl önce milletin tebessümünü gözyaşına çevirmeye çalışanlar, ülkemiz için iğrenç bir plan yaptılar. O gece, halkın ve hakkın gücü, tankın gücünü yendi.
15 Temmuz'da kazandığımız milli zaferi, 16 Nisan'da taçlandırarak Türkiye'ye yepyeni bir bayram yaşattınız. Bu senenin en erken bayramı 16 Nisan'dır.
(Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi) Çiçek gibi bir sistem. Hiç merak etmeyin. Memleketin, milletin geleceği için güzel bir iş oldu.

"FETÖ'NÜN ALKIŞLADIĞI YÜRÜYÜŞ GAFLETTİR"
Başbakan Y��ldırım, Erzincan'daki bayramlaşma programının ardından Kayı köyündeki baba ocağında düzenlenen iftara katıldı. Yıldırım, yaptığı konuşmada sözde adalet yürüyüşü başlatan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi: Eli kanlı FETÖ'nün ayakta alkışladığı bir yürüyüşü yapmak adalet değil, olsa olsa gaflettir. Biz yollara millet için çıkıyoruz.
BİZE ULAŞIN