‘Şartlar ne olursa olsun haklının yanında olalım’

‘Şartlar ne olursa olsun haklının yanında olalım’
TBMM Başkanı İsmail Kahraman dün yayımladığı bayram mesajında "Ülkemizde ve dünyada şartlar ne olursa olsun, bizler haklının ve doğrunun yanında olmaya devam etmeli ve emredildiği gibi dosdoğru yaşamalıyız" dedi.
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ise yayımladığı mesajda "Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında, Silahlı Kuvvetlerimiz'in yüklendiği onurlu sorumluluğun başarıyla yerine getirilmesinde, bu özel bayram gününde yurdumuzun her köşesi ve dünyanın çeşitli bölgelerinde ailelerinden uzakta, büyük bir özveriyle kutsal vazifelerini yerine getiren aziz milletimizin kahraman evlatlarının büyük emeği ve katkısı vardır" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli isebayram mesajında şunları söyledi: "Vatan coğrafyasından, mensubu olduğumuz aziz millet varlığından, kutlu devlet yapısından taviz isteyen, çözülme bekleyen, çürüme dileyen çok sayıda iç ve dış mihrak hazır kıta pusudadır. Türk milletinin karşı karşıya olduğu vahim meseleler fuzuli yürüyüşlerle aşılamayacaktır."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yayımladığı mesajında "Bu bayramı ne yazık ki buruk bir şekilde yaşıyoruz. Yüz binlerce yurttaşımız adalet bekliyor. Bunu kayıtsız kalamayız. Dilsiz şeytan olmayı kabul edemeyiz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ise "Bayramlar, Müslüman olma ve kalma şuurumuzun canlandığı, iman kardeşliğinin yeryüzünün bambaşka noktalarında yeniden tezahür ettiği nadide zaman dilimleridir. Bayramlar alelade tatil günleri değil, zamanın en kıymetli duraklarıdır" dedi.
BİZE ULAŞIN