Anne-baba hasreti

Anne-baba hasreti
Başbakan Yıldırım bayrama, memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde girdi. Bayram namazını da köyde kılan Yıldırım, çıkışta hemşerileriyle bayramlaştı. Ardından bir açıklama yapan Yıldırım şunları söyledi:
Vatanın her köşesinde ay yıldızlı bayrağı dalgalandıracak, birlik ve beraberliği sağlamlaştıracak her türlü çalışmayı birlikte yapacağız.
Türkiye'nin hepimizin arzu ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkmasını, daha çok çalışarak, birliği, kardeşliği daha da sağlamlaştırarak, farklılıkları değil, ortak yönleri ön plana çıkararak, farklılıkları zenginlik olarak görüp o şekilde hareket ederek sağlayacağız. Vatan ve millet için hayatını ortaya koyan bütün şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere hayırlı uzun ömür diliyorum" dedi.

YOLLARIN KRALI OLMAZ
Hızlı gitmenize gerek yok. Yolların kralı olmaz, kuralı olur. Hızlı gitmek ile yavaş gitmek arasında bir ömür kadar fark var. Sizlerin sevdiklerinize sağ salim kavuşmanız öncelikli beklentimizdir.

GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ İNŞA EDEMEZ
Cami çıkışı vatandaşların bayramını kutlayan Başbakan Yıldırım, "Bayramı köyünüzde komşularınızla geçirin. Gençlere örnek olma açısından da önemli. Çünkü geçmişini bilemeyen geleceğini inşa edemez. / Furkan NEHRİ
BİZE ULAŞIN