15 Temmuz gerçekleşseydi adaletin ‘a’sı kalmayacaktı

Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne bir tepki de MHP lideri Bahçeli’den geldi: Darbe gerçekleşseydi hangi adalet uygulanacaktı?

15 Temmuz gerçekleşseydi adaletin ‘a’sı kalmayacaktı
MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde partililerle bayramlaştı. Konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun 'adalet' yürüyüşüne değindi:

Herkes haddini bilmeli, ne düşünüyorsa onu açıkça söylemelidir. OHAL'i bahane ederek 15 Temmuz vahşiliğine örtülü olarak sahip çıkmamalıdır. 15 Temmuz gerçekleşseydi parlamento kalacak mıydı? Türkiye Cumhuriyeti devleti ne hale düşecekti? Adaletin 'a'sından kim bahsedecekti, hangi adalet uygulanacaktı? O zaman böyle bir adalet için yürümenin hedefi neresi olacaktı? Maltepe mi, başkent Ankara mı olacaktı? Bunları hep beraber dikkate almak lazımdır.
Türkiye'yi kaosa, cepheleşmeye, karanlığa sürüklemeye ve siyasi şov yapmaya kimsenin hakkı yoktur. CHP kalan sürede kendine çeki düzen vermelidir. Sözlü, sazlı adalet arayış��yla Türkiye'nin Ankara'dan İstanbul'a geçiş güzergâhında gösteri yapmaya gerek yoktur.

OHAL DEVAM ETMELİ
Olağanüstü hal sürmelidir. Olağanüstü hal kapsamına dahil edilmiş unsurlar üzerinde kararlılıkla durulmalı ve gidilmelidir. Olağanüstü hali demokrasiye, özgürlüğe karşıt gibi algılayarak tamamen ortadan kalkmasını isteyenler, 15 Temmuz'un tesir alanı üzerinde tarafgir olanlardır.
BİZE ULAŞIN