Cennetlik tesadüf

Cennetlik tesadüf
İstanbul Kartal Mehmet Akif İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören Beyza Mutlu'nun, 15 Temmuz şehidinin ailesine açmak istediği moral telefonu, bir başka şehit ailesinin bayramda yüzünü güldürdü.

BABADAN DAVET...
Beyza Mutlu Ramazan Bayramı nedeniyle, Çengelköy'de darbecilerin sırtından vurduğu 15 Temmuz şehitlerinden Burak Cantürk'ün ailesini aramak ve moral vermek istedi. Bulduğu numarayı çevirdiğinde ise beklemediği bir olayla karşılaştı. Aradığı numara, aynı isimli Diyarbakır şehidinin evine aitti. Telefonu açan baba Ali Cantürk, oğlu Burak Cantürk'ün 2016'da şehit olduğunu anlatarak Beyza Mutlu'ya duyarlığı için teşekkür etti ve Fethiye'ye davet etti. Mehmet Akif İmam Hatip Lisesi öğrencisi Beyza Mutlu'nun çağrısını gören TÜGVA Muğla Şubesi Başkanı Cihat Pirci de yanına TÜGVA Lise Teşkilatı üyesi gençleri alarak, Fethiye'de yaşayan Cantürk ailesine bayram ziyaretinde bulundu. Beyza Mutlu'nun Twitter hesabındaki çağrıyı görünce harekete geçtiklerini söyleyen Pirci, "Şehit ailemizin iletişim bilgilerine ulaşarak çat kapı ziyarete gittik. Ziyaretten çok mutlu oldular ve hayır dualarında bulundular. Bizler de bir dost edindik. Şehidimizin babası Ali Cantürk, 'Bir oğlum daha var ona da şehadet nasip olsun' diyor. Çok samimi bir insan ve hepimiz çok etkilendik" dedi.


Diyarbakır şehidi Burak Cantürk'ün ailesi, TÜGVA'dan gelen ziyaretçileriyle...

ERDOĞAN DA GİTMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, Çengelköy'de şehit olan 23 yaşındaki Burak Cantürk'ün ailesini ziyaret edip taziyelerini sunmuştu.
BİZE ULAŞIN