FETÖ yargıyı 5 bölgeye ayırmış

FETÖ'nün, hâkim ve savcı yapılanmasını İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Gaziantep olarak 5 büyük bölgeye ayırdığı ve bunların altında iki veya üç küçük bölge oluşturduğu ortaya çıktı

FETÖ yargıyı 5 bölgeye ayırmış
Örgütle ilişkili hâkim-savcılar hakkında Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıkları'nca hazırlanan iddianamelerde, hâkim-savcı yapılanması bakımından Türkiye'nin İstanbul, İzmir, Ankara, Erzurum ve Gaziantep olarak 5 büyük bölgeye ayrıldığı, bu 5 bölgenin altında da 2 veya 3 küçük bölge olduğu kaydedildi.

FETÖ'CÜ OLMAYANI FİŞLEDİLER
İddianameye göre Avrupa ve Asya olarak da ikiye ayrılan İstanbul'un altında Bursa ve Sakarya küçük bölge olarak yer alıyor. İzmir'in altında Antalya, Denizli ve Balıkesir; Ankara'nın altında Kayseri ve Samsun; Erzurum'un altında Van ve Iğdır, Gaziantep'in altında Adana, Diyarbakır ve Malatya bulunuyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı iddianamesinde, örgütün Türkiye Adalet Akademisi stajında hâkim ve savcı adaylarını staj dönemlerine göre ayırdı- ğı, bazı adaylara Türkiye Adalet Akademisi yurdunda kalmaları tavsiye edilerek bu kişilerden, örgüt lehine ya da aleyhine konuşan adayları bildirilmelerinin istendiği belirtiliyor. Örgüt mensubu hâkim ve savcıların T1, T2, T3, T4, T5 ve A1 şeklinde kategorize edilerek taşra ve devre yapılanmasının oluşturulduğu da dile getirildi. Bu gruplardaki T ibaresinin "talebe"yi, numaraların ise hâkim-savcıların dönemlerine ve sicil numaralarına göre oluşturulmuş gruplanmayı ifade ettiği, örneğin T5 grubunda 13-14 ve 15'inci dönem hâkim savcılarının olduğu anlatıldı.
BİZE ULAŞIN