Özel harekât baskını

Özel harekât baskını

Yurt genelinde dün FETÖ/ PDY'ye yönelik operasyonlarda çok sayıda örgüt mensubu gözaltına alındı:
Adana merkezli şafak vakti operasyonlarda özel harekat polisleri Ankara ve Adana'daki 46 adrese baskın düzenledi. Kamu personeli, polis ve ev hanımlarının da aralarında olduğu 30 kişi gözaltına aldı.
Niğde'de emniyet KOM Şube ekipleri, ByLock kullanan 15 şüpheliye operasyon düzenledi. 10 şüpheli yakalandı.
İzmir'de Ege Üniversitesi'nde aralarında aktif görevde olan ve meslekten ihraç edilen idari personel ile akademisyenlerin de bulunduğu şahıslara yönelik operasyon düzenledi. ByLock kullanan 12 şüpheli emniyete götürüldü.
Bilecik İl Müftülüğü'ndeki görevlerinden uzaklaştırılan 5 kişi gözaltına alındı.

HAMİLE TAHLİYE EDİLDİ
Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemi ile tutuklu yargılanan kız yurdu müdiresi Fatma G., doğumuna bir hafta kaldığı için tahliye edildi.
Nevşehir'de meslekten ihraç edilen öğretmen Aysel A. tutuklandı.
Samsun ve Trabzon'da gerçekleştirilen operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı.
Tokat'ta D.B., M.K., T.Ş. ve H.T.B. adlı FETÖ şüphelileri gözaltına alındı.
Zonguldak'ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün mütevelli heyetinde oldukları iddiasıyla FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu, 24'ü tutuklu 69 sanık hakkında açılan davanın ikinci duruşması dün yapıldı.
Denizli'de FETÖ'nün Babadağ ilçesindeki finansman yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 3'ü tutuklu 9 sanığın yargılanmasına devam edildi.
BİZE ULAŞIN