Kadıköy imamı ‘gaybubet evi’ baskınıyla yakalandı

Kadıköy imamı ‘gaybubet evi’ baskınıyla yakalandı

FETÖ’nün İstanbul Kadıköy Eyalet İmamı olan firari Y.A. MİT ve polisin ortak operasyonuyla Ümraniye’de gizlendiği evde yakalandı

  • Gündem
  • Cumartesi 02.07.2017
MİT ve terör polisleri, FETÖ'nün İstanbul- Kadıköy Eyalet İmamı'nı operasyonla yakaladı. FETÖ'nün İstanbul'daki 'Gaybubet Evleri'nden birine baskın düzenleyen ekipler, FETÖ'nün mahrem hizmetler yapılanmasında Kadıköy Eyalet İmamı olduğu ifade edilen firari Y.A.'yı Ümraniye'de gizlendiği yakalandı.

KOD ADI MUZAFFER
MİT Bölge Başkanlığı ve İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, dün FETÖ/PDY'ye yönelik ortaklaşa bir operasyon daha gerçekleştirdi. İstanbul Cumhuriyet Başcavcılığı'nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında, Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü'nün talimatı ile FETÖ üyeliğinden ötürü aranan ve hakkında gözaltı kararı bulunan 'Muzaffer' kod adlı Y.A.'nın Ümraniye Yukarı Dudullu Mahallesi Narin Sokak'ta yer alan bir adreste saklandığı belirlendi. Adresin, FETÖ'nün firari üyelerini saklamak için kullandığı 'Gaybubet' ismi verilen evlerden biri olduğu tespit edildi. FETÖ'nün mahrem hizmetler yapılanmasında Kadıköy Eyalet İmamı olduğu ifade edilen firari Y.A., MİT ve Terör Şube polisleri tarafından ortaklaşa operasyonla yakalandı. Adreste bulunan cep telefonuna incelenmek üzere el konulan Y.A.'nın tüm irtibatlarının mercek altına alınacağı belirtildi.
BİZE ULAŞIN