‘15 Temmuz ve sonrasında neredeydi?’

‘15 Temmuz ve sonrasında neredeydi?’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne 15 Temmuz şehit yakınlarından ve gazilerinden tepkiler gelmeye devam ediyor:
Şehit Askeri Çoban'ın oğlu Ferdi Çoban: Kılıçdaroğlu havaalanından kaçıp gidiyor. Vatanını koruyorsan kaçmazsın. Kılıçdaroğlu yürüyerek nereye varacak? Biz 15 Temmuz'da dışarı çıktığımız zaman onlara yanlış gelmişti. Onların yürüyüşü de bize yanlış geliyor. Darbeden sonra yalnızca AK Parti'den başsağlığına geldiler. Ama bu ülkenin ana muhalefet partisi olarak hiç kimse gelmedi.

'BİZİM GAZİMİZ' DEDİĞİNİ DUYMADIM
Gazi Yüksel Akın: (İki gaziyle birlikte yürüyüş alanına giderek Kılıçdaroğlu'na tepki göstermişti) Kendisine, "15 Temmuz'dan önce, 'Bu ülkede darbe olursa ilk ben tankın karşısına çıkarım' demiştin. Neden havaalanından kaçtın" diye sordum. Bana, "Tank yoktu" dedi. 15 Temmuz'da birçok can gitti. Ben bacağımda kurşunla geziyorum. Bunlar için yürümedin de neden şimdi yürüyorsun. 'Bizim gazimiz' dediğini hiç duymadım. Yürüdükleri adamlar; savcıyı katledenler, PKK'lılar, FETÖ'cüler... 15 Temmuz yaklaşırken kaos çıkarmak için yürüyorlar."
BİZE ULAŞIN