15 Temmuz’da saklandı şimdi neden yürüyor?

15 Temmuz’da saklandı şimdi neden yürüyor?

15 Temmuz darbe girişiminde aile üyelerini kaybeden şehit yakınları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşüne ve 'kontrollü darbe' söylemine tepki göstermeye devam ediyor. İşte şehit yakınlarının SABAH'a anlattıkları:
Şehit Murat Demirci'nin eşi Vildan Demirci: O gece yaşanan siyasi bir olay değildi, vatan meselesiydi. Kim yaşattıysa, kim destekliyorsa hesap verecek? Bu olayı kullanıp hala bir faydalanmaya çalışanları yanlış buluyorum.
Şehit Lokman Oktay'ın eşi Semra Oktay: Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'da saklandı da şimdi niye yürüyor? Vatan için yürüyen benim kocam 5 kurşun yedi. Aklım almıyor kontrollü darbe açıklamalarını. Bir daha 15 Temmuz'u yaşasak çocuklarımla vatanım için yine giderim.
Şehit Hikmet Baysal'ın babası Tunç Baysal: Bu yol ne yolu? Amaçları ne ve emri kimden alıyorlar. Bizim çocuklarımız o gece sokaktaydı. Davamız memleket davasıydı. Evlatlarımız o yola çıktı, bunlarınki ne yolu? Bunlar elbet kaybetmeye mahkûm.

BAHÇELİ'DEN DUYARLILIK
Bu arada kaos yürüyüşü tutmayan Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'daki kutlu direnişe sarıldı. 15 Temmuz anma törenlerine katılacaklarını duyuran CHP lideri, "Bir anma töreni yapılırsa elbette ben de örgütlerimiz de katılacağız, saygı duruşunda bulunacağız" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü nedeniyle, teşkilatları olası bir provokasyona karşı uyardı. Yürüyüş güzergahındaki MHP ilçe teşkilatları ve ülkü ocakları 2 gün süreyle kapalı tutulacak.

28 ŞUBAT YASAKÇISIYLA KOL KOLA
Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu, önceki gün Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne katıldı. Yardımcısı Nur Serter ile beraber ikna odalarının mimarı olan ve birçok başörtülü öğrencinin eğitim hakkını elinden alan Alemdaroğlu'nun desteği sosyal medyada "Bu mu sizin adaletiniz" şeklinde tepkilere neden oldu.
BİZE ULAŞIN