Baykan Kaymakamı saniyelerle kurtuldu

Baykan Kaymakamı saniyelerle kurtuldu

Siirt'in Baykan ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkanı olan Mehmet Kocabey'in makam aracına teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda kaymakam hafif yaralandı.
Teröristler, Baykan ilçesi Yarımca köyü girişine tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı, köyü ziyarete gelen Kaymakam Mehmet Kocabey ile şoför Fehim Saldıran, Polis Memuru Sezgin Canıtez ve İlçe Özel İdare Müdürü Osman Kadak'ın içinde bulunduğu zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirdi. Patlayıcının geç infilak ettiği saldırıda, araçta bulunan Kaymakam Kocabey ve yanındakiler cam kırıkları nedeniyle hafif yaralandı. Kaçan teröristlerin yakalanması amacıyla bölgede hava destekli operasyonlar başlatıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terör örgütüne karşı yürütülen bu büyük mücadelede hem sabrımızı zorlamaya hem de ortaya koyduğumuz bu kararlılığı etkilemeye çalışacaklardır. Bunlar beklediğimiz şeylerdir ama ne kararlılığımızda ne de sabrımızda herhangi bir farklılık söz konusu olacaktır" ifadelerini kullandı. Bombalı saldırı sonrası yapılan soruşturmalarda olayla ilgili 26 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Davut AGAH Ahmet KAVAK / SABAH
BİZE ULAŞIN