KPSS tercihleri bugün mü açıklanacak? KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS tercihleri bugün mü açıklanacak? KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçları bugün açıklanıyor mu? KPSS 2017/1 tercih sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM'nin LYS sonuçlarını açıklamasından sonra tüm gözler KPSS 2017/1 tercih sonuçlarının açıklanmasına çevrildi. KPSS 2017/1 sonuçlarının bugün içerisinde açıklanması bekleniyor.

  • Gündem
  • Çarşamba 12.07.2017 10:43

Milyonlar öğrenci dün akşam heyecanla LYS sonuçlarının açıklanmasını beklemişti. Gözler bugün de KPSS tercih sonuçlarına çevrildi. LYS'nin açıklanmasından sonra adayların gözü KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasında. KPSS 2017/1 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KPSS tercihleri hakkındaki tüm soruların yanıtları...

İŞTE KPSS 2017/1 TERCİH KILAVUZU

KPSS ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS 2017/1 tercihlerinin ÖSYM tarafından 7-12 Temmuz Çarşamba tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Tercih sonuçları ilan edildikten sonra adaylar T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin internet sitesinden atama sonuçlarına ulaşabilecekler. ÖSYM'nin internet sitesi dışında mobil uygulaması üzerinden de sonuç bilgisine erişim sağlanabilir. KPSS atama sonuçları ile ilgili olarak adayların adreslerine sonuç belgesi gönderilmeyecektir. KPSS 2017/1 tercihleri kapsamında ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacak olan açıklama tebliğ niteliğinde olacak.

Bir kadro ya da pozisyona yerleştirilen adaylar, atama işlemlerinin tamamlanması için kamu kurum veya kuruluşlarına başvuru işlemi yapacaklar. Atama işlemlerinin tamamlanabilmesi için gerekli olan evraklar ve bu evrakların hangi tarihler arasında teslim edilmesi gerektiği bilgileri, atanan kurum veya kuruluşlardan öğrenilecek. Kamu kurum ve kuruluşları da elektronik ortamda kendi şifrelerini kullanarak atam sonuç bilgisine ulaşabilecekler.

BİZE ULAŞIN