O yönetmen FETÖ’den gözaltında

O yönetmen FETÖ’den gözaltında

15 Temmuz gecesi yaşananların anlatıldığı ‘Uyanış’ adlı filmin yönetmeni Ali Avcı gözaltına alındı. Avcı’nın evinde firari bir FETÖ şüphelisi de yakalandı

Fragmanında, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başına silah dayandığı, ailesinin de öldürüldüğünü görüntülerle tepki çeken 'Uyanış' filminin yönetmeni Ali Avcı, dün FETÖ'den gözaltına alındı. 'Reis' filminin de yapımcısı olan Ali Avcı'nın evinde, ByLock'tan firari durumda bulunan YTÜ Öğretim Görevlisi Doçent Doktor Fetullah Karabiber de yakalandı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, FETÖ üyeliği suçundan soruşturma başlatılan yönetmeni Ali Avcı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bağcılar'daki evine düzenlenen operasyonda gözaltına aldı. Evde bulunun ve kendisini Hasan Aslan olarak tanıtan kişi ise Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) soruşturmasında firari olarak aranan ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen Fetullah Karabiber çıktı. Şüphelinin sahte kimlik kullandığı saptandı.

SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI
Evrensel Medya adlı yapım şirketinin sahibi olan 36 yaşındaki Ali Avcı, Kazakistan'da eğitim gördü. Kapatılan STV'nin Genel Koordinatörü tutuklu Hidayet Karaca ile tanışıklığı mevcut. Adını ilk kez 2010'da çekilen Eşrefpaşalılar filmiyle duyurdu. Filmdeki ana karakterin Fetullah Gülen olduğu sinema eleştirmenleri tarafından iddia edildi.
Hop Dedik: Deli Dumrul, Size Deniz Getireceğim ve Reis gibi düşük hasılatlı filmlerde imzası bulunan Ali Avcı'nın son filmi olan 'Uyanış' 15 Temmuz darbi girişimini konu alıyordu.
BİZE ULAŞIN