‘Kontrollü darbe demek aklın inkârı’

‘Kontrollü darbe demek aklın inkârı’
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ:
"15 Temmuz kalkışmasına kontrollü darbe demek aklın inkârı, vicdanın itlafı, yalın gerçeklerin imhasıdır. Milli Mücadele'de kovalanan Türk düşmanları, 94 yıl sonra bellerini doğrultup devşirdikleri Pensilvanyalı teröristlerle Türkiye'yi önce teslim, daha sonra da tepeden tırnağa tasfiye etmeye kalkışmışlardır.
15 Temmuz tarihi bir hesaplaşma, tarifsiz bir hıyanettir. Hain girişimin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen bu konuda ısrarla kutuplaşma ve kısır kavgaların yaşanması istiklalimiz açısından alarm ve acı verici bir kayıptır. İç barış ve huzur ortamını birlikte temin ve tamir etmezsek, yeni saldırılar önümüzdedir.
Bugün Batılı devletlerin acıklı ve aciz durumları, hâlâ 15 Temmuz'la ilgili ikircikli ve ikiyüzlü tavırları tehlikenin geçmediğinin, tehditlerin sönmediğinin somut delilidir. FETÖ, PKK, PYD-YPG- IŞİD, DHKP-C silahlandırıp kiralanmışlar, kanlı tezgâhlarını vatan topraklarında ve mücavir alanlarda açmışlardır.
Mağduriyet varsa giderelim, ama devlete ve millete kıyanları asla affetmeyelim. Ahlaksızca, arsızca üzerlerine İngilizce kahraman yazan tişört giyen Pensilvanya uşaklarını güldürmeyelim."

Zübeyde YALÇIN-Evrin GÜVENDİK-Eda IŞIK-Hasan AY-Barış ŞİMŞEK-Ali EKEYILMAZ
BİZE ULAŞIN