KPSS tercih sonuçları 2017 açıklandı! - KPSS tercih sonuçları...

Binlerce memur adayının merakla beklediği KPSS 2017/1 tercih sonuçları açıklandı! KPSS tercihleri 3 Temmuz'da sona ermişti ve binlerce aday ÖSYM ile tercihlerini gerçekleştirmişti. KPSS 2017/1 tercih sonuçları açıklandı; işte KPSS tercih sonuçları hakkındaki tüm detaylar...

KPSS tercih sonuçları 2017 açıklandı! - KPSS tercih sonuçları...

Merakla beklenen KPSS 2017/1 tercih sonuçları açıklandı! Binlerce adayın merakla beklediği KPSS tercih sonuçlarını sabah.com.tr'den takip edebilirsiniz. KPSS tercih sonuçlarını en hızlı nasıl öğrenebilirsiniz? İşte KPSS 2017/1 tercih sonuçları hakkında her şey...

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

KPSS 2017/1 TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Tercih sonuçlarını ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile öğrenilebilecek. Adaylar, ÖSYM'nin mobil uygulamasını kullanarak da atama sonuçlarına ulaşabilecekler. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara posta ile herhangi bir sonuç belgesi gönderimi yapılmayacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını sadece ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

KPSS YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

KPSS 2017/1 tercihleri kapsamında, kadro ve pozisyonlara yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı almış olan adaylar içerisinden mezuniyet tarihi itibariyle daha önce mezun olanlara, bunun da aynı olması durumunda yaşı büyük olan adaylara öncelik tanınacaktır.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde yer alan kadrolar için yerleştirme işlemi yapılırken, ÖSYM tarafından sınava girilen öğrenim düzeyi, mezun olunan program, cinsiyet ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecektir. Bunların herhangi birisinde bile tutarsızlık olması durumunda söz konusu tercih işlemi iptal edilecektir.

Yerleştirme işlemlerinde, adayların ÖSYM kayıtlarında yer alan bilgileri esas alınacaktır. Yerleştirmesi yapılan adayların bilgilerinde gerçeğe uygun olmayan hususlar tespit edildiğinde, kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılmayacaktır. Adaylar, bu durumdan dolayı hak iddia edemeyecektir.

Adaylar, yerleştirmede puanlarına ve tercih sıralarına bakılarak kadro ve pozisyonlara yerleştirilecektir. Puanı daha yüksek olan aday yerleştirildiği için birinci tercihine yerleşemeyen aday ikinci tercihine yerleştirilmeye çalışılır. İkinci tercihine yerleşemeyen aday da üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılır. Adayların yerleştirme işlemleri bu şekilde devam edecektir. Bir aday, son tercihine de kendisinden daha yüksek puanlı aday yerleştirildiği için yerleştirilemezse herhangi bir kadro ve pozisyon için yerleştirilmemiş olacaktır.

BİZE ULAŞIN