Son dakika: FETÖ'cü eski komandonun evinden cephanelik çıktı!

Son dakika: FETÖ'cü eski komandonun evinden cephanelik çıktı!

15 Temmuz darbe girişimi ardından SAT Komutanlığı’na ait bir takım silahlar ortadan kaybolmuştu. İstanbul Ümraniye’den gelen bir ihbar üzerine hakarete geçen Terörle Mücadele ekipleri kaybolan silahları FETÖ’den tutuklu bulunan astsubay Levent Özcan’ın apartmanında ele geçirdi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Ümraniye'den gelen bir ihbar üzerine gittiği apartmanda 15 Temmuz ardından kaybolan SAT Komutanlığı'na ait silahları ele geçirdi.

Dün Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak bir binanın zemin kat merdiven boşluğunda saklanmış vaziyette 4-5 çanta bulunduğunu, bu çantaların içerisinde görünür vaziyette silah ve mermilerin olduğunu beyan eden bir vatandaşın ihbarı üzerine ekipler harekete geçti.

Adreste yapılan aramalarda Colt M-4 Carbine Marka 2 uzun namlulu tüfek, MKE yapımı MP5-A3 marka 2 kalibreli silah, üzerinden 'ÖZCAN' ibaresi yazılı cırt cırtlı isimlik ve çok sayıda askeri malzeme (çelik yelek, ilk yardım çantası, operasyon yeleği, kamuflaj filesi, yeşil renkli fular) ele geçirildi.

FETÖ'CÜNÜN APARTMANI

Yapılan sorgulamalarda mühimmat ve silahların bulunduğu apartmanda Fethullahçı Terör Örgütü'nden tutuklu bulunan ve darbe öncesi Kurtarma ve Su Altı Komutanlığı'nda görevli astsubay Levent Özcan'ın darbe girişiminden hemen önce ikamet ettiği belirlendi.

KAYIP SİLAHLAR

Ele geçirilen silahlardan birinin Colt M-4 Carbine Marka 5.56 kalibreli uzun namlulu tüfeğin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Beykoz'da bulunan Su Alto Taarruz Komutanlığı (SAT) envanterine ait kayıp silahlardan olduğu, diğer iki MKE yapımı MP5-A3 marka 2 kalibreli silahların ise yine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Beykoz'da bulunan Kurtarma ve Su Altı Komutanlığı'na ait Su Altı Eğitim Merkezi envanterine ait kayıp silahlardan olduğu tespit edildi.

FETÖ ARŞİVİNE ‘PORNO’ KAMUFLAJI İŞTE FETÖ'NÜN KARARGAHI O AVM

BİZE ULAŞIN