Vatandaşı mağdur etmeyin

Vatandaşı mağdur etmeyin

  • Gündem
  • Çarşamba 19.07.2017
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda İstanbul'daki şiddetli yağış da gündeme geldi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun yağışla ilgili bilgilendirdiği Erdoğan, "Gereken önlemler alındı mı?", "Kurumlar uyarıldı mı?" diye sorarak vatandaşların mağdur edilmemesi talimatını verdi. Eroğlu, "İşi olmayan dışarı çıkmasın. Çıkanlar kendi araçlarını kullanmasın. Dere yataklarındaki evlerde dikkatli olunsun" dedi. Eroğlu, kendi çocuklarını da "dışarı çıkmayın" diye uyardığını da belirtti.

'GEREKEN YAPILACAK'
Başbakan Binali Yıldırım: Normal mevsim düzeylerinin, ortalamalarının çok çok üzerinde bir yağış. Ama belediye ve valilik iyi bir işbirliği içinde işi, krizi yönetiyor. Ana arterlerde bazı su birikintileri falan var. Araç trafiğine kısıtlama getirdiler. Olay kontrol altında. Şu ana kadar rapor edilen can kaybı yok. Afet düzeyinde bir iş. Kısa zamanda anormal bir yağış düşüşü böyle bir durumu ortaya çıkardı. Doğacak hasarlarla ilgili gereken de yapılacak.

'HIZLA MÜDAHALE EDİLİYOR'
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: Tam bir afettir. Olağanüstü bir durum. Ekipler teyakkuz halinde.
İstanbul Valisi Vasip Şahin: Avrasya Tüneli'nde trafik tedbiren durdu. Tünelle ilgili bir sıkıntı yok. Ekiplerimiz su birikintilerine hızla müdahale ediyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş: Çok şükür ki can kaybı yok. 1194 araç, 6 bin 388 personelle devredeyiz. Tramvay ve metrodaki sorunlar giderildi. Buna benzer sıkıntılar dünyanın pek çok kentinde yaşanmakta. Londra metrosunu da su basmıştı.
BİZE ULAŞIN