Altın fiyatı ne ne kadar oldu? - Çeyrek altın ne kadar? - İşte altın fiyatları

Altın fiyatı ne ne kadar oldu? - Çeyrek altın ne kadar? - İşte altın fiyatları

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte altın fiyatları sıkça takip edilmeye başladı. ''Çeyrek altın ne kadar?'' sorusunun yanıtı sabah saatlerinden bu yana merakla araştırılıyor. Gram altının fiyatı ve çeyrek altın fiyatlarını öğrenmek için doğru adrestesiniz. İşte ''Çeyrek altın ne kadar?'' sorusunun yanıtı ve diğer tüm detaylar...

  • Gündem
  • Cuma 21.07.2017 11:01

Yaz düğün mevsimlerinin gelmesiyle birlikte vatandaşar altına hücum etmiş durumda. Çeyrek altın fiyatları en çok araştırılan konuların başında yer alıyor. 21 Temmuz Cuma sabahından itibaren vatandaşlar yine altın fiyatlarını araştırmaya başladı. Altın fiyatı ne kadar oldu? Çeyrek altın ne kadar? Tüm bu soruların cevabına bu başlık altından erişebilirsiniz. İşte detaylar...

ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Dün 140-141 lira dar bandında hareket eden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,12 azalışla 140,5 liradan tamamladı.
Altının gram fiyatı, güne yatay başlamasının ardından saat 10.30 itibarıyla önceki kapanışın hemen üzerinde 140,6 liradan alıcı buluyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 232, Cumhuriyet altını da 944 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise bugüne değer kaybıyla başlamasının ardından şu dakikalarda yüzde 0,19 azalışla 1.238,09 dolardan alıcı buluyor. AA Finans Analisti İslam Memiş, altın fiyatları üzerinde ABD Başkanı Donald Trump gerginliğinin devam ettiğini belirterek, dolar endeksinin 95 bölgesinden uzak olması ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 2,30'ların altında seyretmesinin altın fiyatlarındaki yükselişleri desteklediğini kaydetti.

Memiş, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararının izleneceğini, faiz kararının ardından soruları cevaplayacak olan ECB Başkanı Mario Draghi'nin açıklamalarının altın fiyatlarında hareketliliği artırabileceğini söyledi.

BİZE ULAŞIN