FETÖ’den Rusya’da yılda 1 milyon dolar himmet...

FETÖ’den Rusya’da yılda 1 milyon dolar himmet...

Konya'da FETÖ'nün 527 yöneticisi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Rusya'da oluşturduğu kirli ağ da ortaya çıkartıldı. İddianameye göre, ülkedeki okulların genel müdürü, aynı zamanda Rusya imamı olarak görev yapıyordu. Özellikle başkent Moskova, Saint-Petersburg, Yekaterinburg, Saratov ve Astrahan şehirlerinde yapılanan örgüt, sadece Moskova'da oluşturulan enaf abisi yapılanmasıyla iş adamlarından yılda bir milyon dolar himmet topluyordu.

GÜLEN'İN YEĞEN OYUNU TUTMADI
FETÖ'nün Rusya'daki dinler arası diyalog faaliyetlerini yürüten Fetullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen için Rusya tarafından ajan olduğu gerekçesiyle sınır dışı etme kararı alındı. Bunun üzerine örgüt, Saint- Petersburg' da bulunan ve yine Gülen'in akrabası olan başka bir Selman Gülen'i, Diyalog-Avrasya sorumlusu gibi göstererek asıl yeğen Gülen'in Rusya'da kalmasını sağlamaya çalıştı. Ancak oyunu fark eden Rus istihbaratı gerçek Selman Gülen'i sınır dışı etti.
Selman Gülen bu kez Akın İpek'e ait özel uçakla Rusya'ya gitti. Ancak durumu fark eden Rusya, uçağın inişine izin vermedi. Selman Gülen 15 Temmuz sonrasında İstanbul'da yakalanarak tutuklandı.

ZARF İÇİNDE BİN RUBLE VERİYORLARDI
Rusya'daki gizli işlerini genellikle Meclis Başkan Yardımcısı Yagya Vatanyar Saidovich'in oğlu aracılığıyla yürüten FETÖ, ofise çağırıp isteklerini sıraladıktan sonra, içerisinde en az bin ruble olan zarf veriyordu. Petersburg valiliğine bağlı STK genel sorumlusu Mudrak Margarita Fedorovna ise komünist rejim yanlısı olduğundan dolayı kesinlikle para kabul etmemesi nedeniyle tatile götürülerek ağırlanıyordu.
Sarı zarfla milletvekillerine ve bürokratlara rüşvet veren örgüt ayrıca 17-25 Aralık sonrası 22.30 ile 23.30 saatleri arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a beddua seansları düzenliyordu.
BİZE ULAŞIN