Kimse bize parmak sallayamaz

Kimse bize parmak sallayamaz

  • Gündem
  • Cuma 21.07.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basın toplantısı düzenledi. Kalın, özetle şöyle dedi:
(Almanya Dışişleri Bakanı'nın açıklamasıyla ilgili) Bu talihsiz açıklamaların Almanya'da yaklaşmakta olan seçimlere yönelik bir iç siyaset yatırımı olduğunu düşünüyoruz. Almanya'da maalesef bu bir moda haline geldi. Türkiye karşıtı, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik paranoya düzeyindeki bir husumetin Alman siyasetinde prim yapmaya başladığını görenler bu vagona atlayarak kendilerince puan toplamaya çalışıyorlar. Bu açıklamaları yapanlar akıl tutulması yaşıyor. Kimse parmak sallayarak Türkiye'yi hizaya getirmeye kalkmasın.
Türkiye'ye her seferinde demokrasi, insan hakları, özgürlükler konusunda nutuk atmaya çalışan Batılılar'ın, PKK terörü karşısında utanç verici bir sessizlik içinde olduğunu gördük.
Güvenlik ya da terörle mücadele gerekçesiyle Mescid-i Aksa'nın etrafının sarılması, metal dedektörler konulması, oraya Müslümanların girişinin engellenmeye çalışılması kabul edilemez. Filistin halkı, Mescid-i Aksa yalnız değildir.
Tunceli CHP milletvekili Sayın Gürsol Erol'a da teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Kendisinin Meclis'te yaptığı konuşma bugün Türkiye'nin teröre karşı sahip olması gereken net, milli, yerli, tavizsiz duruştur. Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Erol'u arayarak teşekkür etmişlerdir.

BİZE ULAŞIN