Tunceli teröre karşı tek yürek

Tunceli, görev yaptığı Şanlıurfa’dan memleketine giderken Tunceli Pülümür’de katledilen Necmettin öğretmen için yürüdü. Şehidin adı kentte bir bulvara verilirken, Munzur Nehri’ne karanfiller bırakıldı

Tunceli teröre karşı tek yürek
Tunceli'de terörü protesto ve PKK'lılar tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anmak amacıyla yürüyüş düzenlendi. Moğultay Mahallesi Belediye Yeraltı Çarşısı üzerinde bir araya gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, CHP milletvekilleri Muharrem İnce, Tuncay Özkan, Gülay Yedekci, Haluk Pekşen, Serdal Kuyucuoğlu, Gürsel Erol, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yıldız Güngör, MHP İl Başkanı Melike Gökalp, belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar, Türk bayrakları ve karanfillerle Alevi vatandaşlarca kutsal sayılan Hızır Gölü ziyaretine kadar yürüdü. Burada şehit öğretmen Necmettin Yılmaz anısına Munzur ve Pülümür çaylarına kırmızı ve beyaz karanfiller bırakan katılımcılar daha sonra ziyarette mumlar yaktı, niyazlar dağıttı. CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, belediye meclisi kararıyla kentte adı bir bulvara verilen Yılmaz'ın şehit edilmesine sert tepki göstererek, "Necmettin öğretmen bundan sonra bizim de evladımız, bizim de onurumuzdur. Dersim toprakları sizin de artık evinizdir. Necmettin öğretmene sıkılan kurşun Dersim'in tarihine, kültürüne, geleneklerine, inançlarına sıkılan kurşundur. Dersim'e, Türkiye'ye; insanlığa sıkılan ihanet kurşunudur" dedi. "Sizleri hak, hukuk, adalet, demokrasi ve özgürlük için teröre karşı çıkmak için yeni bir direniş hikayesi başlatmaya davet ediyorum" ifadesini kullanan Erol, şöyle konuştu: "Bu direniş hikayesinin adı teröre karşı çıkma hikayesidir. Diyorum ki yaşasın demokrasi, adalet, kardeşlik, barış, özgürlük; laik cumhuriyet. Kahrolsun terör. Kahrolsun terör."

ŞEHİDİN SON GÖRÜNTÜSÜ
Terör örgütü PKK'lı militanlarca kaçırıldıktan sonra katledilen şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın son görüntüsü MOBESE kayıtlarında ortaya çıktı. 19 Haziran 2017 tarihinde saat 15.30'a ait görüntüde, katledildiği Tunceli-Erzincan karayolunun Tunceli girişinde görüntülenen Yılmaz'ın, beyaz renkli otomobiliyle MOBESE kamerasının olduğu noktadan geçtiği görülüyor. Bu noktadan sonra aracın yolu kesiliyor.
BİZE ULAŞIN