‘Kılıçdaroğlu tehlikeli bir oyun oynuyor’

‘Kılıçdaroğlu tehlikeli bir oyun oynuyor’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Meclis'te gazetecilerle yaptığı sohbette FETÖ'nün 165 ülkede lobi yaptığını ve "15 Temmuz Tiyatrosu" isimli bir kitap bastırıp ülkelerin üst düzey yöneticilerine dağıtıldığı bilgisi aldıklarını söyledi. Ünal şunları söyledi:
17 Mayıs 2015'te Kılıçdaroğlu Zaman gazetesine gidiyor. Enis Berberoğlu, Mehmet Kamış, Ekrem Dumanlı toplantı yapıyor. 19 Mayıs'ta Kılıçdaroğlu "MİT TIR'ları görüntülerini izledim" diyor. Görüntüleri Cumhuriyet'e gitmeden sen izledin demek ki... PKK'nın sözcüleri, "20 Temmuz darbesi" diyor; bu ifadeyi ilk onlar kullanıyor. Birkaç gün sonra aynı dili Kılıçdaroğlu kullanıyor. CHP'nin nasıl oluyor da frekanslar aynı anda ortaya çıkıyor bunu açıklaması gerekir.
Büyükada'da konuşulanlarla, Kılıçdaroğlu'nun 9 Temmuz'daki "Sokakları hareketlendireceğiz" çağrısı ve "Anayasa gayrimeşru" demesi aynı doğrultuda. Kılıçdaroğlu sürekli bir meşruiyet tartışması açmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu mücadeleyi meşru zeminde değil sokakta vermek istiyor. Sokağa çıkanlar sistem belirleyecek. Bir toplum yüzlerce yılda meşruiyet inşa eder. Geliyorsun toplumun her şeyini tartışmaya açıyorsun. O zaman toplumun önüne sen kaos koyuyorsun. Kılıçdarolu tehlikeli bir oyun oynuyor. CHP çok tehlikeli işler yapıyor. Tabanın aktör haline getirilmesi faşizmdir. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğıan'ın hapse giderken asla insanları sokağa çağırmadı. "Ben devlete küsmem" deyip meşru zeminde mücadele verdi.
BİZE ULAŞIN